Atpakaļ

Pagājušajās brīvdienās Kurzemē policija pieņēmusi četrus lēmumus par agresīvu dzīvesbiedru nošķiršanu

Pagājušajās brīvdienās Kurzemē policija pieņēmusi četrus lēmumus par agresīvu dzīvesbiedru nošķiršanu.

Pagājušās nedēļas nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona Dienvidkurzemes iecirkņa amatpersonas izsaukumos uz ģimenes konfliktiem pieņēma četrus lēmumus par nošķiršanu, izraidot agresoru – dzīvesbiedru no dzīvesvietas.

Šeršņova uzsver, ka vienā gadījumā konflikts noticis bērnu klātbūtnē un par to sākts administratīvā pārkāpuma process par emocionālu vardarbību pret bērniem.

Piektdien, 25.augustā, ap plkst.17 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Dienvidkurzemes novada Bārtas pagastā izcēlies ģimenes konflikts. Valsts policijas amatpersonas ieradās notikuma vietā un noskaidroja, ka sievietei ar dzīvesbiedru bija izcēlies konflikts – vīrietis sievieti psiholoģiski terorizēja un izteica draudus. Tajā pašā dienā ap plkst.21.40 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Dienvidkurzemes novada Medzes pagastā kādā īpašumā notiek ģimenes konflikts. Noskaidrots, ka starp sievieti un viņas vīru izcēlies konflikts un konflikta laikā sievietei nodarīti miesas bojājumi, informē Šeršņova.

Sestdien, 26.augustā, ap plkst.10 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Saldū kādā īpašumā notiek ģimenes konflikts. Valsts policijas amatpersonas ieradās notikuma vietā un noskaidroja, ka vīrietis bija agresīvs pret savu sievu, nodarot viņai miesas bojājumus.

Savukārt ap plkst.12 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Liepājā kādā īpašumā atrodas agresīvs vīrietis, kurš no dzīvokļa uz ielas met mantas. Valsts policijas amatpersonas ieradās notikuma vietā un noskaidroja, ka starp vīrieti un sievieti izcēlies konflikts, kā rezultātā vīrietis kļuva agresīvs, lamājās necenzētiem vārdiem, izsita balkona durvju stiklu, bojāja mēbeles un dzīvoklī mētāja sadzīves mantas.

Valsts policijas amatpersonas notikuma vietā pieņēma lēmumu par nošķiršanu un pret vīrieti sāka divus administratīvo pārkāpumu procesus – par emocionālu vardarbību pret bērniem, jo konflikts noticis bērnu klātbūtnē un par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas.

Visos gadījumos likumsargi pieņēma lēmumu par nošķiršanu. Valsts policija atgādina, ka policijas lēmumu par nošķiršanu var piemērot uz laiku līdz astoņām dienām. Savukārt garāku termiņu var piešķirt tiesa, piemērojot pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Pagaidu aizsardzībai pret vardarbību termiņa nav. Tā ir spēkā tik ilgi, kamēr kāda no pusēm iesniedz tiesā iesniegumu to atcelt.

Valsts policija aicina jebkuru personu, kura saskaras ar vardarbības draudiem, rīkoties, neļaut darīt sev pāri un īstenot savas tiesības uz aizsardzību. Šādās situācijās cietušajām personām var palīdzēt arī sociālie dienesti un nevalstiskās organizācijas. Policija aicina meklēt nepieciešamo palīdzību. Tāpat policija iedrošina arī līdzcilvēkus neklusēt par iespējamu vardarbību un ziņot policijai.