Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Iesūti

Par Latvijas junioru čempioniem MTB olimpiskajā krosā kļūst Celitāns un Kalniņa

Par Latvijas čempioniem U-16 vecuma grupā MTB olimpiskajā krosā kļuva Kristers Celitāns un Ieva Kalniņa.

Gulbenes novada Lizuma trasē aizvadīts Latvijas kausa trešais posms MTB olimpiskajā krosā “Avoti Lizums XCO”. Posma ietvaros notika arī Latvijas čempionāts jauniešu U-16 vecuma grupās, par uzvarētājiem kļūstot Celitānam un Kalniņai.

Pirmajā startā, sportistiem veicot trīs vai divus apļus, vadībā izvirzījās trīs Igaunijas jaunie riteņbraucēji un Latvijas līderis Kristers Celitāns. Pēdējā aplī Latvijas sportists kopā ar igauni Riko Tammepū palika divvadībā. Tehniski aizraujošajā trasē igaunim pēdējos divos kilometros izdevās atrauties un izcīnīt uzvaru jauniešu posmā U-16 grupā. Trasē viņš pavadīja 47 minūtes un 25 sekundes.

Otrā vieta un Latvijas čempiona tituls Kristeram Celitānam no “VeloExpress Scott” (+00:00:18). Tikmēr trešais ātrākais izrādījās cits igaunis Sebastians Supī (+00:01:25). Latvijas čempionāta sudrabs ventspilniekam Kristam Buncim (+00:03:12), bet bronzas medaļa Kristeram Raginskim (“Engures sportam”), kurš finiša spurtā pārspēja Evertu Meijeru (“NN Sporta klubs”).

Meitenēm šajā pat grupā par Latvijas čempioni kļuva “VeloRīts” komandas braucēja no Gulbenes novada Ieva Kalniņa, kura ļoti tehniski pievarēja visus šķēršļus, finišējot pēc 40 minūtēm un 58 sekundēm. Tikai 15 sekundes ātrāk brauca labākā Igaunijas jauniete Mairita Kārjirva. Latvijas sudrabs Amandai Relijai Zariņai (+00:00:25), bet bronza “VeloLifestyle/ Smiltenes BJSS” pārstāvei Lindai Elizabetei Briltei (+00:06:55).

U-18 grupā par uzvarētāju kļuva igaunis Matiass Motuss, kurš finiša spurtā pārspēja mājinieku Raineru Zviedri no “Dako Ziemeļvidzeme”, bet trešais finišēja pagājušā gada Latvijas junioru čempions Artjoms Sergijevičs no “VeloExpress Scott”.

Elites klasē uzvarēja Edgars Ābols no “Ogre”, aiz sevis atstājot Arti Fjodorovu (“EMU Mālpils Sporta klubs”) un Dominiku Timšānu no MSĢ. Tikmēr CFA klasē ātrākais bija Rolands Burcevs no “VeloExpress Scott”, “Masters 1” klasē uzvarēja Aivars Dārznieks no “Veloprofs.lv/Trek”, “Masters 2” grupā pirmo vietu ieņēma Kaspars Kipurs “eBike Machine”, Masters 3″ braucēju vidū uzvarēja Mārtiņš Puriņš no “Dako Ziemeļvidzeme”, “Masters 4” grupā ātrākais bija Agnis Apse (“VeloLifestyle”/Smiltenes BJSS), “Masters 5+” konkurencē uzvarēja Dainis Gulbis, bet zēnu grupā U-14 nepārspēts palika Alvis Pivors no “Ogre”.

Sievietēm “Masters 1-2” klasē uzvarēja Lauma Čerņevska no “Bauskas velokomanda”, “Masters 3+” klasē pārāka bija igauniete Marisa Kārjarve, U-18 grupā triumfēja Paula Patrīcija Tilko no “Riteņvasara”/RRS,bet meiteņu U-14 grupā ātrākā izrādījās igauniete Marta Motusa.

Latvijas kausa nākamais posms gaidāms 15.jūlijā Saldū, kur notiks “Velo Saldus XCO”. Tikmēr jau 23.jūlijā Ogrē gaidāms “VeloExpress” Latvijas čempionāts.