Atpakaļ

Par vērienīgu tabakas izstrādājumu kontrabandu prasa apsūdzēt VUGD amatpersonu un 6 privātpersonas

Iekšējās drošības birojs (IDB) Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas sākšanai pret Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona amatpersonu un sešām privātpersonām par tabakas izstrādājumu kontrabandu lielos apmēros organizētā grupā, informēja IDB.

IDB pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka visas noziedzīgajā nodarījumā iesaistītās personas ilgstošā laika periodā no Krievijas uz Latviju organizēja tabakas izstrādājumus bez Latvijas akcīzes nodokļa markām pārvietošanu.

2022.gada vasarā IDB procesuālo darbību laikā veica vairāku noziedzīgajā nodarījumā iesaistīto personu aizturēšanu. Notikuma vietā tika atrasts un izņemts bezpilota lidaparāts. Kriminālprocesā tika izņemti vairāk nekā 127 000 cigarešu bez Latvijas akcīzes nodokļa markām.

Iekšējās drošības birojs pret VUGD amatpersonu un sešām privātpersonām rosina sākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – kontrabandu lielos apmēros organizētā grupā.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2023.gadā sāka 50 kriminālprocesus un kopumā veica pirmstiesas izmeklēšanu 142 kriminālprocesos. Aizvadītajā gadā Iekšējās drošības birojs prokuratūrai nosūtījis 48 kriminālprocesus kriminālvajāšanas sākšanai par 98 noziedzīgiem nodarījumiem pret 72 personām – 56 Iekšlietu ministrijas padotības un pašvaldības policijas iestāžu amatpersonām un darbiniekiem, kā arī 16 fiziskām personām.