Atpakaļ

Pārgalvīgam peldētājam draud 500 eiro sods par sabiedriskās kārtības traucēšanu

Rīgas pašvaldības policija (RPP) sākusi administratīvā pārkāpuma procesu pret kādu pārgalvīgu peldētāju, kuram draud līdz 500 eiro liels sods, informēja RPP.

24.jūnija rītā policija saņēma informāciju par kādu personu, kura no piestātnes esot ielēkusi Ķīšezerā un pazudusi zem ūdens. Uz norādīto vietu nekavējoties devās RPP glābējs.

Piebraucot ar laivu, policists ūdenī pamanīja kādu vīrieti, kurš alkohola reibumā izaicināja savu likteni un pārbaudīja savas peldētprasmes. Policijas darbinieks uzreiz uzrunāja ūdenī peldošo vīrieti un vērsa viņa uzmanību, ka alkohola reibumā peldēties ir dzīvībai bīstami un no piestātnes lēkt arī ir aizliegts, uz ko vīrietis nereaģēja nopietni.

Uzreiz pēc tam persona tika ievilkta laivā un nogādāta krastā, kur viņu sagaidīja operatīvie dienesti – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un Valsts policija. Vienlaikus krastā atradās arī viņa draugu kompānija.

Brīdī, kad policijas glābējs vīrietim lūdza nosaukt savus personas datus, viņš sāka uzvesties bravūrīgi, draudēja un nereaģēja uz policista rīkojumiem, turpinot radušos situāciju uztvert kā piedzīvojumu un neizprotot savas rīcības bīstamību.

Par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas, traucējot personas mieru, iestādes, komersanta vai citas institūcijas darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību, sākts administratīvā pārkāpuma process. Par šo pārkāpumu likumpārkāpējam var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 500 eiro.