Atpakaļ

Pasaules rallija čempionāts norisināsies arī pa LVM meža ceļiem

Gaidāmajā pasaules rallija čempionāta (WRC) posmā “Tet Rally Latvia” sacensības notiks arī pa vairākiem AS “Latvijas valsts meži” (LVM) meža ceļiem, liecina LVM publiskotā informācija.

Jau ziņots, ka vēsturē pirmais WRC posms Latvijā notiks no 18. līdz 21.jūlijam. Ātrumposmus sportisti aizvadīs Rīgā, Liepājā, Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā un Dienvidkurzemes novadā.

Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka plānojot pasākuma norisi, LVM noslēgusi sadarbības līgumu ar “Tet Rally Latvia” rīkotāju SIA “RA Events” par meža autoceļu izmantošanu un skatītāju pulcēšanās vietu nodrošināšanu.

Kopumā pa LVM ceļiem notiks 17 ātrumposmi un izveidoti aptuveni 35 skatu punkti. Ātrumposmu rīkošanai izmantos LVM meža autoceļus 174 kilometru garumā, bet no tiem 59 kilometrus izmantos divreiz.

LVM Zemgales reģiona vecākā meža infrastruktūras speciāliste Elīna Barkāne atzīmē, ka dažos ceļa posmos pēc LVM specifikācijām un rekomendācijām organizētāji veikuši ceļu seguma atjaunošanu, pastiprinot to ar drupinātu granti, atsevišķu iesēdumu labošanu, kā arī ceļu planēšanu. Seguma pastiprināšana veikta Zemgales reģiona Ūdru meža ceļā, Paideru brauktuvē un citās vietās.

“Tet Rally Latvia” direktors Raimonds Strokšs norāda, ka rasti dažādi kompromisi, lai ātrumposms varētu notikt, piemēram Kuldīgas novada Īvandē un Snēpelē nav ierīkoti skatu punkti, lai pasargātu jaunaudzes.

Rallija nedēļā, sākot ar 15.jūliju līdz sacensību noslēgumam 21.jūlijā, vairākos meža autoceļos pārtrauks kokmateriālu pievešanu, jaunu krautuvju veidošanu, kā arī esošo krautuvju aizvešanu, jo sportisti sāks trases pieraksta veikšanu. No 18.jūlija, slēdzot satiksmi sacensību posmos, pilnībā apturēs arī kokvedēju transporta kustību.

LVM aicina meža autoceļu izmantotājus ar sapratni izturēties pret plānotajiem ierobežojumiem un, ja iespējams, rallija norises nedēļā, neplānot ikdienas darbus un pārvietošanos pa sacensībām nodotajām teritorijām.

LVM apsaimnieko valstij piederošās meža zemes. LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja ir Zemkopības ministrija.