Atpakaļ

Pasažiere gūst traumas vilciena nepareizas apstāšanās dēļ

Aptuveni 70 gadu veca pasažiere piektdien Lielvārdes stacijā guvusi galvas traumas, mēģinot izkāpt no Daugavpils virziena pasažieru vilciena, jo tā pēdējie vagoni bija apstājušies vietā bez perona jeb pasažieru platformas, pastāstīja aculieciniece, sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Rassa.

Vilciena, kas no Rīgas izbrauca plkst.12.48, pēdējie vagoni apstājušies zonā, kur nav platformas, un divas vecāka gadagājuma sievietes nespēja no tāda augstuma droši izkāpt.

Kāpjot ārā no vilciena, pirmā pasažiere nokritusi uz muguras, bet otrai ar šķembām pāršķelta piere, kas redzami asiņojusi, stāsta aculieciniece.

Rassa pastāstīja, ka citi pasažieri, cik nu varējuši, palīdzējuši abām cietušajām sievietēm. Viena no viņām pati nav spējusi piecelties, tāpēc lūgusi palīdzību, un arī otru sievieti kājās pieslēja citi pasažieri, jo šķita, ka pašas spēkiem viņa nevarēs piecelties.

“Cilvēki palīdzēja, izsauca “ātros” [Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu – red.]. Neviena no abām nebija pašas spējīgas piecelties,” atstāsta Rasa.

Savukārt vilciens vienkārši aizbraucis tālāk, un neviens nav interesējies par cietušo pasažieru stāvokli.

Aculieciniece skaidro, ka perons bija pietiekami garš, lai pie tā būtu varējuši apstāties visi vilciena vagoni.

Viņa atzīmē, ka vilcienu veidoja divi kopā sakabināti sastāvi. Tas bija vecā tipa vilciens, kuram jau tā pie izkāpšanas ir lielāks attālums līdz zemei, piebilda Rassa.

AS “Pasažieru vilciens” Komunikācijas un mārketinga daļas vadītājs Edgars Butāns skaidroja, ka mašīnists apstājies precīzi pie atzīmes par apstāšanos jeb tā dēvēto pirmā vagona pieturu.

Šajā maršrutā VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) veic remontdarbus, tādēļ “Pasažieru vilciens” lūdzis Dzelzceļa inspekciju veikt pārbaudi, vai apstāšanās atzīme izvietota atbilstoši gan parastajiem, gan pagarinātajiem sastāviem. Lielā pasažieru skaita dēļ Daugavpils reisu izpilda pagarinātais jeb dubultais vilciena sastāvs.

Pēc Butāna sniegtās informācijas, šo gadījumu nav fiksējis nedz konduktors, nedz LDz Lielvārdes stacijas personāls.

“Pasažieru vilciens” lūdz cietušās sievietes sazināties ar uzņēmumu par kompensāciju.

Ja pasažieris nonāk situācijā, kad vilciens apstājies vietā, kur nav perona, nekavējoties jāvēršas pie konduktora, kurš sazināsies ar mašīnistu, kurš savukārt norādīs, kā rīkoties, lai izkāpšana būtu droša, informē Butāns.