Atpakaļ

Pasečņiks: Spēles laikā jābūt gataviem pielāgoties

Latvijas vīriešu basketbola izlasei pirmajā Pasaules kausa finālturnīra mačā jābūt gatavai pielāgoties tam, ko laukumā rādīs pretinieki no Libānas, sarunā teica Latvijas valstsvienības spēlētājs Anžejs Pasečņiks.

Latvijas basketbolisti piektdien Džakartā aizvadīs pirmo Pasaules kausa spēli, kurā plkst.12.15 pēc Latvijas laika stāsies pretī Libānai.

“Ir patīkams satraukums, domāju, ka tāda sajūta ir visiem šobrīd. Galvenais, lai uztraukums nesāk sist ārā no spēļu ritma un nebojā koncentrēšanos. Ātrāk gribās sagaidīt spēli,” teica Pasečņiks.

Libāna ir pagājušā gada Āzijas kausa vicečempione un tās sastāvā ir iekļauts turnīra vērtīgākais spēlētājs Vaels Arakdži. Pasečņiks izcēla, ka šobrīd ir grūti paredzēt, kādā stilā libānieši spēlēs pret Latviju.

“Viņi var spēlēt jebkādā veidā, un mums ir jābūt gataviem spēles laikā adaptēties. Protams, mēs skautojam pretiniekus, skatāmies video un apmēram zinām viņu stiprās un vājās puses, taču tāpat grūti paredzēt, kā viņi izskatīsies spēlē,” izcēla basketbolists.

Libānas izlase sastāvā iekļāvusi tikai vienu centra pozīcijas spēlētāju un Pasečņiks norādīja, ka tā varētu būt priekšrocība Latvijai, kas var radīt arī vairāk uzbrukuma iespējas ārējās līnijas spēlētājiem.

“Tas noteikti ir jāizmanto, taču viņiem aizsardzība ir tāda, ka visi ļoti savelkas uz groza apakšu un spēlētāji uz trīspunktu līnijas paliek brīvi. Tas arī ir jāizmanto. Vēl Libāna visu laiku maina aizsardzības – var palīdzēt pa trijiem vai var vispār nepalīdzēt. Jābūt uzmanīgiem un jāseko līdzi,” teica Pasečņiks.

Pasaules kausa finālturnīrs no 25.augusta līdz 10.septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās.