Četri no sešiem Talsu novada domē ievēlētajiem politiskajiem spēkiem noslēdz jaunu sadarbības līgumu
Talsu novada domē četri no sešiem ievēlētajiem politiskajiem spēkiem ceturtdien noslēdza jaunu sadarbības līgumu, informēja Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone (NA).
Talsu novada domi pārstāvošās politiskās partijas – Nacionālā apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai/LNNK”, “Talsu novada attīstībai”/”Latvijas attīstībai”, Latvijas Zemnieku savienība un Latvijas Zaļā partija – uzņemoties atbildību par Talsu novada tālāku attīstību, lai nodrošinātu turpmāku politisko sadarbību, ir vienojušās par turpmāku politisko spēku sadarbības modeli, kopēju tālāku sadarbību, kā arī atbildības jomas sadali, norāda pašvaldības vadītāja.
Pētersone uzsver, ka politiskās partijas ir vienojušās par lēmuma saskaņošanas procedūrām, savstarpējo atbildību, pienākumiem un tiesībām. Politisko partiju pārstāvji uzskata, ka savstarpējās attiecībās par prioritāti uzskatāma koleģialitāte un ētikas pamatprincipu ievērošana.
Konsolidējot četrus politiskos spēkus, šādai koalīcijai Talsu novada domē ir stabils balsu vairākums – 12 deputātu mandāti. Četru politisko spēku koalīcija Talsu novada domē pārstāv 57,14% politiski aktīvo iedzīvotāju – vēlētāju pausto izvēli un vēlas realizēt visaptverošu novada izaugsmi.
Pētersone uzsver, ka novadā jāstrādā tā, lai pašvaldībā nav darba opozīcijai. Ārpus minēto četru politisko spēku koalīcijas ir palikušas partijas “Mēs – Talsiem un novadam” ar četriem deputātiem un “Jaunā vienotība” ar trim deputātiem.
“Diemžēl reālajā dzīvē un politikā ne vienmēr izdodas ievirzīt produktīvā gultnē atsevišķu personību izpausmes, Talsu novada domes pārstāvēto partiju deputātu starpā ne vienmēr izveidojas uz savstarpējo cieņu un koleģialitāti balstītas attiecības, uz ko tika liktas lielas cerības 2021.gadā, noslēdzot nu jau spēku zaudējošo Talsu novada domes politisko partiju sadarbības līgumu,” atzīst Pētersone.
Viņa skaidro, ka pašlaik, noslēdzot jaunu sadarbības līgumu, politiskie spēki ir pauduši apņēmību sekmīgi nostrādāt kopā līdz šī domes sasaukuma beigām. Pētersone uzsver, ka ir atvērti arī sadarbībai ar citiem politiskiem spēkiem, kopēju mērķu sasniegšanai, kā piemēru minot, ka novada ostu valdes arī turpmāk vadīs “Jaunās vienotības” virzīts deputāts.
“Esam gatavi strādāt novadam, ceru uz rīcībai gatavu un sadarbspējīgu Talsu novada domes darbu nākotnē. Partijas, kuras apliecinājušas gatavību strādāt kopā, savu sadarbību ir apliecinājušas praktiskā darbā jau agrāk,” uzsver Pētersone.
Kā vēstīts, pērn pašvaldību vēlēšanās iedzīvotāji balsoja par jaunveidojamo Talsu novada domes sastāvu, aptverot Talsu, Rojas, Dundagas un Mērsraga novadu. Vēlēšanās uz 19 deputātu vietām startēja 161 deputāta kandidāts no astoņiem politiskajiem spēkiem. Talsu novada domē iekļuva seši politiskie spēki.
Šogad 16.martā partija “Mēs – Talsiem un novadam” paziņoja, ka pārtrauc sadarbību ar pārējām politiskajām partijām un prasīs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai atlaist Talsu novada domi.
Aprīlī Talsu novada dome ārkārtas sēdē no amata atbrīvoja “Jauno vienotību” pārstāvošo domes priekšsēdētājas vietnieku tautsaimniecības jautājumos Aldi Pinkenu.
Tolaik Talsu novada domes priekšsēdētāja lēmumu par nepieciešamību atbrīvot no amata priekšsēdētājas vietnieku tautsaimniecības jautājumos Pinkenu pamatoja ar nepieciešamību pastiprināti strādāt pie šīs jomas jautājumu risināšanas.
Savukārt Pinkens uzsvēra, ka tautsaimniecības jomā strādājis iedziļinoties, turklāt neierastos apstākļos, apvienojoties četriem novadiem, kur katram no tiem ir sava līdzšinējā pieredze dažādu jautājumu risināšanā. Tāpat viņš noraidīja pārmetumus par nepietiekamas sadarbības veidošanu, tostarp izpildvaras līmenī, uzsverot, ka izmaiņas domes priekšsēdētājas vietnieku sastāvā saistītas ar politisku amatu pārdali.