Atpakaļ

Kuldīgas novada pašvaldības policija dalās pieredzē un uzņem kolēģus no Siguldas

9. septembrī Kuldīgā viesojās Siguldas novada pašvaldības policija, pieredzes apmaiņā uzzinot par Kuldīgas novada pašvaldības policijas darbu.  

Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns stāsta, ka komunikācija ar Siguldas novada pašvaldības policijas priekšnieku Māri Riekstiņu izveidojusies pirms pandēmijas, kad kuldīdznieki sniedza padomus, kā veiksmīgāk startēt Valsts zivju fonda konkursos. Arī Cēsu kolēģi M. Riekstiņam par Kuldīgas novada pašvaldības policijas darbu bija izteikuši labas atsauksmes.

Laika gaitā M. Riekstiņš izteica vēlmi ar savu kolektīvu paviesoties Kuldīgā, jo Siguldā, līdzīgi kā Kuldīgā, ir vairāk nekā 20 policijas darbinieki, kā arī četri glābēji.

Ierodoties Kuldīgā, K. Šabāns Siguldas kolēģus iepazīstināja ar Kuldīgas novada pašvaldības policijas spēcīgo videokameru tīklu, kas, iespējams, ir viens no labākajiem Latvijā. Tāpat kuldīdznieki deva padomus, kur potenciāli labāk izvietot automašīnu numurzīmju nolasīšanas kameras.

Gan Siguldas, gan Kuldīgas inspektori dalījās pieredzē par ikdienas darba organizēšanu, izaicinājumiem, diennakts patruļu un “WhatsApp” pielietošanu saziņā ar iedzīvotājiem.

Tāpat abu pilsētu pašvaldības policijas darbinieki pārrunāja labo sadarbību ar Valsts policijas kolēģiem, Valsts vides dienestu, Zemessardzi un diskutēja par administratīvo pārkāpumu lietu administrēšanas sistēmu APAS.

Vizītes otrajā daļā Siguldas pašvaldības policijas darbinieki devās uz Mārtiņsalas Zilā karoga pludmali, kur kuldīdznieki dalījās pieredzē, lai uzlabotu glābēju darbu. Arī šajā vasarā Kuldīgas novada pašvaldības policijas glābējiem vairākkārt nācās glābt cilvēku dzīvības.

Pieredzes apmaiņas noslēgumā ciemiņi no Siguldas devās ekskursijā pa Kuldīgas novada domi un ar elektroautobusu “Rumba bus” uzzināja par gleznaino Kuldīgu.