Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
Iesūti
Atpakaļ

Kuldīgas novada priekšsēdētājas amata pretendente Astaševska vispirms iepazīsies ar novada iedzīvotājiem un rūpēsies par projektu īstenošanu

Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas amatam virzītā deputāte, Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktore Inese Astaševska (“Kuldīgas novadam”) vēlas vispirms iepazīties ar Kuldīgas novada iedzīvotājiem, uzņēmējiem viņu dzīvesvietās un gādāt, lai veiksmīgi īstenotu lielos projektus, kas iesākti novadā.

Ņemot vērā, ka esošā Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa (“Kuldīgas novadam”) ir ievēlēta 14.Saeimā un novembrī atstās amatu, partija “Kuldīgas novadam” paplašinātajā valdes sēdē nolēma Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja amatam virzīt Astaševsku. Viņa 2021.gada pašvaldības vēlēšanās saņēma otru lielāko vēlētāju atbalstu aiz Bērziņas.

Astaševska ,  atzina, ka viņa neesot mērķtiecīgi tiekusies uz priekšsēdētājas amatu, taču, saņemot partijas biedru un pārējo pašvaldības deputātu atbalstu, piekritusi uzņemties šo amatu.

Domes ārkārtas sēde par Astaševskas ievēlēšanu pašvaldības priekšsēdētājas amatā notiks 3.novembrī plkst.14.

Astaševska norādīja, ka gada nogalē galvenais uzdevums būs veiksmīgi sagatavot nākamā gada pašvaldības budžetu. “Lai arī esmu dzimusi kuldīdzniece un pazīstu kuldīdzniekus, novada iedzīvotājus zinu mazāk, jo īpaši pēc administratīvi teritoriālās reformas, kad novadam pievienoja Alsungas un Skrundas novadu. Vēlos tikties ar novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem, izzināt viņu viedokli par novadam aktuālākajiem jautājumiem un atbilstoši tam tad arī izvirzīšu savus uzdevumus priekšsēdētājas amatā,” informēja Astaševska.

Viņa uzsvēra, ka pašvaldībā ikdienas darbā nav izteiktas pozīcijas un opozīcijas, jo visi ievēlētie deputāti cenšas strādāt roku rokā. “Ja ir kāds neskaidrs jautājums domes sēdē, tad tas tiek izņemts no sēdes darba kārtības un atkārtoti izdiskutēts komitejas sēdē, līdz tiek panākts kompromiss,” skaidroja domes priekšsēdētājas amata pretendente, kuras kandidatūrai atbalstu pauduši visi deputāti.

Runājot par to, kā tiks izraudzīts jauns direktors Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolai, kurai pēdējos gados vairākkārt mainījusies vadība, Astaševska norādīja, ka jau novembra domes sēdē uz skolas direktora amatu tiks izsludināts atklāts konkurss. Savukārt līdz jauna direktora iecelšanai  par vadītāja pienākumu izpildītāju nozīmēs kādu no esošajiem direktores vietniekiem. “Skola ir labi sakārtota, ir labs pedagogu kolektīvs, kā rezultātā skolēni iegūst kvalitatīvu izglītību. Arī skolas kolektīvā ir vairāki pretendenti šim amatam, ceru, ka kāds no viņiem arī pieteiksies konkursā,” pauda Astaševska.

Kā vēstīts, Astaševska ir trīs bērnu māte, 2016.gadā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā ieguvusi profesionālo maģistra grādu sporta zinātnē un sporta skolotāja kvalifikācijā, kopš 2020.gada rudens vada Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolu.

Jaunu kandidātu domes priekšsēdētāja amatam “Kuldīgas novadam” valde izvēlējusies, jo ilggadējā Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Bērziņa ir ievēlēta 14.Saeimā no saraksta “Jaunā Vienotība”. 1.novembrī Bērziņa nodos svinīgo Saeimas deputāta zvērestu, ar ko tiks izbeigtas viņas domes vadītājas pilnvaras.

No partijas “Kuldīgas novadam” domē ir ievēlēti astoņi no 15 deputātiem, tātad partijai ir balsu vairākums. Pa diviem deputātiem ir no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), “Latvijas attīstībai” (LA) un NA saraksta, kā arī viens partijas “Konservatīvie” deputāts.

Bērziņas vietnieki ir “Kuldīgas novadam” deputāti Artis Roberts un Nellija Kleinberga, kura ir priekšsēdētājas vietniece Skrundas pilsētas un novada lauku teritoriju jautājumos.