Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Kurzemes TOP 10 deputātu uzkrājumi

Vai bagātākie pašvaldību deputāti ir meklējami Kurzemes reģiona lielākajā pilsētā? Starp 10 turīgākajiem deputātiem četri nāk no Liepājas, tas tiesa. Līdz ar politisko izrēķināšanos pret Aivaru Lembergu laiki ir krietni mainījušies -visturīgākos neatradīsiet pat Ventspilī.

Liktos, Kurzemes lielākās pilsētas ilgstošajam mēram Uldim Seskam teorētiski pienāktos būt pirmajā trijniekā. Skaitļu sabiedrotais – statistika diemžēl mums parāda gluži pretēju ainu – ieņemamais amats nebūt nenozīmē visaugstākos ienākumus. Seska kungs ar EUR 61222 ieņem vien godpilno desmito vietu. Ne visām olām jābūt vienā grozā. Attiecīgi EUR 9300 tiek turēti skaidrā naudā, bet pārējā summa sadalās pa trim vadošajām bankām – Swedbanka, SEB un Citadele.

Devīto vietu ieņem konkurējošās Ventspils vicemērs Guntis Blumbergs ar EUR 64185.

Astoto vietu ieņem Kurzemes ģeogrāfiskā centra Kuldīgas pārstāvis – Raimonds Lapuķis ar EUR 71494. Varam tikai apbrīnot viņa fantastiskās darba spējas, jo paralēli deputāta funkcijām Lapuķa kungs darbojās arī neatliekamās medicīnas palīdzības dienestā, SIA Alekšupīte un dzīvokļu īpašnieku kooperatīvajā sabiedrībā.

Septīto vietu ieņem Liepājas reģionālās slimnīcas vadītājs Edvīns Striks ar EUR 92696. Pēdējo divu gadu laikā kopš sastopamies ar Covid-19 sērgu, mums vairs nevajadzētu būt jautājumam, kāpēc medicīnas nozares pārstāvji ir tik turīgi.

Ar uzkrājumiem no EUR 100000 līdz 200000 var lepoties trīs deputāti – Liepājas pilsētas domes deputāts Agris Mertens ar EUR 103386, Kristīne Lemberga (Ventspils) ar EUR 138583 un Juzefa Kļava (Talsu novads) ar EUR 147151.

Šajā trijotnē izceļas Lembergas kundze un Mertena kungs. Abiem deputātiem kopīga ir ticība skaidrās naudas nezūdamības likumam. Bankas kontus, kā zināms, var nobloķēt, bet teiciens angļu valodā skan: “Cash is king!” (Skaidrā nauda ir karalis!) Attiecīgi Lembergas kundzei ir EUR 85000 skaidrās naudas uzkrājums, bet Mertena kungs ar EUR 98000 ieņem godalgoto pirmo vietu taustāmās naudas turētāju rindā.

Trešajā vietā ierindojas liepājnieks Vilnis Vitkovskis ar EUR 193520. Viņš priekšroku dod zviedru privātbankai SEB.

Otrajā vietā ierindojas bijušais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, kurš 2021.gada vasarā pārcēlās uz Kurzemes Šveices pilsētu Talsiem. Bērziņa kungs var lepoties ar EUR 493303. Eksministra deklarācijā varam atrast kādu interesantu detaļu – Bērziņa kungs ir patriotisks ne tikai vārdos, bet arī darbos, izvēloties finanšu iestādes. Gaidis Bērziņš nav uzticējis naudas uzkrājumus skandināvu bankām, bet gan vietējai Sigmanet un Privatbank, kurai ir Ukrainas akcionāri. Lauvas tiesu 79% Bērziņa kungs tomēr uztic Citadelei.

Uz Tukumu nav jābrauc tikai pēc smukuma, bet var braukt arī pie bagātākās deputātes Agneses Ritenes, kas ir pamanījusies noguldīt EUR 635582. Viņas rokās ir 22,15% no visu Kurzemes novadu deputātu uzkrājumiem.

 

*Informācijas avots: https://www6.vid.gov.lv/VAD

2021.gadā ievēlēto Kurzemes pašvaldības deputātu deklarācijas par 2020.gadu.