Atpakaļ

Liepājas iedzīvotājus aicina pilsētas dzimšanas dienas nedēļā veidot jaunu tradīciju – ziedot asinis

 Liepājas iedzīvotāji tiek aicināti pilsētas dzimšanas dienas nedēļā veidot jaunu tradīciju – ziedot asinis,  informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Liepājas iedzīvotāji aicināti aktīvi iesaistīties asinsdonoru kustībā, palīdzot līdzcilvēkiem glābt veselību un dzīvību. Ziedojot vienu asins devu, iespējams izglābt pat trīs cilvēkus, tādēļ Liepājas dzimšanas dienas nedēļā pilsētnieki tiek aicināti sākt jaunu tradīciju – ziedot asinis.

Liepājnieku ērtībām Valsts asinsdonoru centra Kurzemes filiāle sadarbībā ar pilsētas pašvaldību organizēs Donoru dienas visu gadu dažādos pilsētas mikrorajonos. Tuvākā iespēja ziedot asinis ir pilsētas dzimšanas dienas nedēļā, 15.martā, Liepājas Latviešu biedrības namā, Rožu laukumā 5/6, no plkst.9 līdz 13. Donoru ērtībām pieejama iepriekšēja elektroniskā reģistrēšanās .Var pieteikties arī zvanot uz tālruņiem 63 481 264 vai 26 557 743.

Ziedojot asinis, nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments – pase vai eID karte, kā arī jāuzrāda bankas konta numurs atlīdzības saņemšanai.

Gada laikā ziedojot asinis trīs vai vairāk reižu, tiek piešķirta Donora privilēģiju karte.

Pirms katras asins vai asins komponentu ziedošanas reizes, donori tiek aicināti rūpīgi izvērtēt savas spējas palīdzēt kādam atveseļoties vai izglābt dzīvību. Tas ietver ne vien drošas donora ikdienas gaitas, bet arī pārdomātu ēšanas režīmu, lai donora ziedotās asinis būtu pēc iespējas augstvērtīgākas.

Savukārt pēc asins ziedošanas ir jāatpūšas ne mazāk kā 15 minūtes, un divas stundas nav vēlams vadīt transportlīdzekli. Asins ziedošanas dienā jāizvairās strādāt smagu vai bīstamu darbu, trenēties, peldēties, skriet, nest smagus priekšmetus.