Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Meklē risinājumu Tukuma centra applūšanas novēršanai stipru lietavu gadījumā

Tiek meklēts risinājums Tukuma pilsētas centra applūšanas novēršanai stipru lietavu gadījumā, uzzināja pašvaldībā.

Pašvaldība meklē risinājumus lietus ūdens apsaimniekošanai, kas uzlabotu situāciju un novērstu pilsētas centra teritorijas biežo applūšanu, tādēļ ar SIA “D-o” starpniecību ir sākusi ilgtspējīgas lietus ūdens apsaimniekošanas modeļa izstrādi Tukuma pilsētas centra teritorijai.

Starp pašvaldību un uzņēmumu noslēgtajā līgumā paredzēta pilsētas centra teritorijas izpēte un novērtēšana, jo pilsētas ielu applūšana stipru lietavu laikā ne vien apgrūtina autobraucēju un gājēju kustību pilsētas ielās, bet dažkārt lielo peļķu dēļ to padara neiespējamu, pauž pašvaldībā.

Pēc modeļa izstrādes tiks noteikti applūšanas risku mazināšanas un nepieciešamie lietus kanalizācijas darbību uzlabojošie pasākumi, kuru realizācijai pašvaldība varēs tālāk izstrādāt tehnisko risinājumu.

Lietus ūdens apsaimniekošanas modeļa izstrāde tiks veikta četru mēnešu laikā. Līguma kopējā summa ir 11 858 eiro. Pēc tā izstrādes pašvaldība turpmākos darbus veiks atbilstoši piedāvātajiem risinājumiem un finansiālām iespējām.

SIA “D-o” reģistrēta 2008.gadā, uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 99 289 eiro, bet peļņa – 3448 eiro, liecina “Firmas.lv” dati.