Atpakaļ

No Dienvidkurzemes uz Ukrainu

Nedēļas nogalē ceļā uz Ukrainu, uz Dienvidkurzemes sadraudzības pilsētu Kamiņa – Kaširsku devās divi traktori. Tos pašvaldība dāvina, lai mūsu novada sadraudzības pilsētas iedzīvotāji varētu veidot aizsardzības būves uz Ukrainas – Baltkrievijas robežas.

Ar lūgumu, ja iespējams, uzdāvināt padomju laikā ražotus traktorus valsts robežas nocietinājumu būvniecībai vērsās Kamiņa-Kaširskas mērs Viktors Pasjs, skaidrojot, ka šādi traktori gan būtu vienkāršāk tehniski uzturami un, ja nepieciešams, remontējami, gan arī ir speciālisti, kas ar tiem prot strādāt.

Dienvidkurzemes novadā divi tādi atradās. Kā skaidro izpilddirektors Uldis Vārna, Dienvidkurzemes novadā padomju laikā ražotu traktortehniku praktiski vairs neizmanto. Taču šie divi 1985. un 1991. gadā ražotie traktori, kas devušies ceļā uz Ukrainu, bija vēl gana labā tehniskā stāvoklī, vienam no tiem pat līdz gada beigām vēl derīga tehniskā apskate, tāpēc ir pārliecība, ka tie labi kalpos tām vajadzībām, kādām tos sūta uz Ukrainu. Pirms došanās ceļā speciālisti abus traktorus kārtīgi pārbaudīja un saveda pilnā tehniskā kārtībā, lai, nonākot galā, tos varētu likt pie darba.

Kā attālinātā sarunā pastāstīja Kamiņa-Kaširskas mērs Viktors Pasjs, mūsu sadraudzības pašvaldība atrodas 30 kilometru attālumā no Baltkrievijas robežas un ar to Kamiņa-Kaširskai ir sešu kilometru gara robeža, kur nepieciešams stiprināt aizsardzību. Tāpat Viktors Pasjs pastāstīja, ka Kamiņa-Kaširskas pašvaldība palīdzēs stiprināt aizsardzību ar Baltkrievijas robežu kaimiņu pašvaldībai, kam ar to ir 100 kilometru robeža un pašiem pietrūkst spēka un resursu šo darbu paveikšanai.

Atgādināsim, ka sadraudzības līgumu starp Dienvidkurzemes novadu un Kamiņa – Kaširskas pašvaldību parakstīja vasarā un jau augustā šī līguma ietvaros mūsu novadā Dižlāņu muižā desmit dienu nometnē uzturējās 25 bērni un pusaudži no Ukrainas.

Pašlaik Dienvidkurzemes novadā patvērumu raduši arī vairāk kā 300 bēgļu, kas dzīvo gan pašvaldībai piederošajās mītnēs, gan pie privātajiem izmitinātajiem.