Atpakaļ

Par Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju ievēlē Astaševsku

Par Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju ceturtdien domes ārkārtas sēdē tika ievēlēta Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktore Inese Astaševska (“Kuldīgas novadam”).

Domes priekšsēdētāja amatam tika virzītas divas pretendentes – Astaševska un būvniecības uzņēmuma SIA “Asfora” valdes priekšsēdētāja Kristīne Ansone (NA). Par Astaševsku nobalsoja astoņi deputāti, pret bija septiņi, savukārt par Ansoni nobalsoja septiņi deputāti un pret bija astoņi.

Jauns domes priekšsēdētājs bija nepieciešams, jo līdzšinējā Kuldīgas novada vadītāja Inga Bērziņa (“Kuldīgas novadam”) ir ievēlēta 14.Saeimā no saraksta “Jaunā vienotība” un amatu pašvaldībā ir atstājusi.

Astaševska tika apstiprināta darbam Kuldīgas novada Civilās aizsardzības komisijā un Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomē. Savukārt Kuldīgas novada domes Attīstības komitejas sastāvā Astaševskas vietā nāks Artis Gustovskis (“Kuldīgas novadam”), kurš deputāta mandātu iegūst, ņemot vērā, ka Bērziņa ir ievēlēta Saeimā.

Astaševska 2021.gada pašvaldības vēlēšanās saņēma otru lielāko vēlētāju atbalstu aiz Bērziņas. Astaševska ir trīs bērnu māte, 2016.gadā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā ieguvusi profesionālo maģistra grādu sporta zinātnē un sporta skolotāja kvalifikācijā.

Kā vēstīts, no partijas “Kuldīgas novadam” domē ir ievēlēti astoņi no 15 deputātiem, tātad partijai ir balsu vairākums. Pa diviem deputātiem ir no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), “Latvijas attīstībai” (LA) un NA sarakstiem, kā arī viens partijas “Konservatīvie” deputāts.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieki ir “Kuldīgas novadam” deputāti Artis Roberts un Nellija Kleinberga, kura ir vietniece Skrundas un novada lauku teritoriju jautājumos.