Atpakaļ

Pasniedz domes pateicību liepājniekam, kurš jūrā izglāba divas meitenes

Piektdien, 29. jūlijā, Liepājas domes vadība par drošsirdīgu un varonīgu rīcību pasniedza pateicības rakstu liepājniekam, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes Artilērijas diviziona karavīram Markam Veinbergam.

Pateicību un uzslavu par drošsirdīgu rīcību izteica arī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja, Liepājas pašvaldības policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadība.

“Nejūtu, ka būtu izdarījis varoņdarbu, un esmu apmulsis par tik lielu izrādīto uzmanību. Apzinos, ka tādu darbu, kādu paveicu es, glābēji dara katru dienu. Visu cieņu glābējiem,” saņemot pateicību, sacīja M. Veinbergs.

Glābšanas dienesti 25. jūlijā saņēma izsaukumu uz Ziemeļu molu, Liepājā, kur divas jaunietes spēcīgu viļņu un straumes ietekmē nespēja saviem spēkiem tikt krastā no ūdens. Tieši tajā brīdī līdzās atradās Marks Veinbergs, kurš Ziemeļu mola pludmalē sērfoja. Pamanot, ka straumes abas jaunietes nes arvien tuvāk mola akmeņiem, viņš steidzās pie meitenēm un padeva savu sērfošanas dēli, pie kura pieturēties un taupīt spēkus, kamēr pats lūdza tuvumā esošajiem cilvēkiem izsaukt glābējus.