Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Sabiles kultūras nama pārbūvē konstatēti defekti

2021. gadā tika sākta Sabiles kultūras nama rekonstrukcija, lai ne tikai novērstu Būvniecības valsts kontroles biroja konstatētās nepilnības, kas ilgstoši liedza daļu no nama izmantot, bet arī lai uzlabotu tā kopējo tehnisko stāvokli. Gada beigās, būvdarbiem noslēdzoties, objekts tika apsekots un tika sastādīts defektu akts, kurā tika konstatēti ap 20 defektiem. Daļa no tiem jau ir novērsti, bet daļa tiks novērsti, iestājoties atbilstošiem laikapstākļiem.

Sabiles kultūras nama pārbūve sākta 2021. gadā un to veica SIA „Bildberg”. 2022. gada decembrī, kad būvdarbi praktiski jau bija noslēgušies, būvuzraugs SIA „Būves un būvsistēmas” Talsu novada pašvaldībai iesniedzis defektu aktu. Tajā minētas 20 nepilnības.

Viena no konstatētajām nepilnībām attiecās arī uz ēkas fasādi: tika fiksēta dekoratīvās apdares sasaistes zaudēšana ar pamatni. Šī defekta rašanos, iespējams, radīja zemā gaisa temperatūra un mitrums būvdarbu laikā.

No 1. decembra fasādes defekti ir pastiprinājušies, radot situāciju, ka februārī no ēkas sienām atdalījušies lieli dekoratīvās apdares laukumi. Patlaban Sabiles kultūras nams vēl nav pieņemts ekspluatācijā, bet jau 24. februārī paredzēts, ka to apsekos Būvniecības valsts kontroles birojs. Iestājoties atbilstošiem laikapstākļiem, konstatētie defekti būvniekam būs jānovērš.

Jau informējām, ka 2021. gadā uzsākta Sabiles kultūras nama pārbūve par aptuveni 1,2 miljoniem eiro. Būvdarbu laikā pārbūvētas ēkas nesošās konstrukcijas, ēka nosiltināta un nomainīts jumta segums, uzlabota virszemes notekūdeņu novadīšanas un ventilācijas sistēma, nomainīti logi un durvis, atjaunotas iekštelpas.