Atpakaļ

SIA „Talsu ūdens” iegādājas hidrodinamisko mašīnu

Jau vismaz 10 gadus SIA „Talsu ūdens” savās attīstības iecerēs un plānos kā vienu no galvenajām prioritātēm ietvēra hidrodinamiskās mašīnas iegādi. Ceļš līdz šādas speciālas iekārtas iegādei bija ilgs galvenokārt tāpēc, ka šādas mašīnas izmaksas ir dārgas. Tā kā uzņēmums kā sabiedriskais ūdenssaimniecības pakalpojuma sniedzējs savu darbību nodrošina no tarifa, uzņēmums līdz šim nevarēja atļauties tik apjomīgas investīcijas.

Ilgi lolotais sapnis beidzot ir piepildījies, un 15. februārī hidrodinamiskā mašīna tika atgādāta Talsos un nodota SIA „Talsu ūdens” remontbrigādes rīcībā.

„Tas, ka hidrodinamiskā mašīna uzņēmumā ir nepieciešama, bija skaidrs jau kopš uzsāku darbu par valdes locekli uzņēmumā pirms 8 gadiem,” uzsver valdes loceklis Igors Kude. Atceroties ceļu līdz mašīnas iegādei, Igors Kude norāda, ka jau kopš 2016. gada SIA „Talsu ūdens” regulāri informēja deputātus un pašvaldības vadību par nepieciešamību atjaunot tehnisko nodrošinājumu un iegādāties hidrodinamisko mašīnu, paskaidrojot tās būtisko lomu kanalizācijas tīklu profilaktiskai uzturēšanai un aizsprostojumu novēršanai visā Talsu novada teritorijā. Līdz šim pakalpojums ticis saņemts kā ārpakalpojums tikai avārijas gadījumos, kas radīja papildus izmaksas vairāk nekā 10 000 EUR gadā tikai SIA „Talsu ūdens” apkalpes teritorijā un novērsa tikai sekas, bet neatrisināja problēmu kopumā.

2019. gada 31. janvārī Talsu novada dome pieņēma lēmumu Nr.20 „Par hidrodinamiskās mašīnas iegādi SIA „Talsu ūdens” darbības nodrošināšanai”, dodot atļauju SIA „Talsu ūdens” rīkot iepirkumu par Hidrodinamiskās mašīnas iegādi un iespējamu pašvaldības galvojuma sniegšanu. Plānotās izmaksas tobrīd tika prognozētas ap 300 000 EUR.

Diemžēl Talsu novada pašvaldībai tomēr neatradās līdzekļi pirmās iemaksas segšanai, kā uzņēmums lūdza, tādēļ nācās pašu spēkiem segt visas izmaksas, izmantojot finanšu līzinga pakalpojumus. 2022. gadā tika rīkots iepirkums, kas noslēdzās, piešķirot tiesības piegādāt hidrodinamisko mašīnu lietuviešu uzņēmumam UAB „Hidora„, kas jau vairāk kā 10 gadus nodarbojas ar šādu specifisku iekārtu izgatavošanu, piegādi un apkopi. Mašīnas izgatavošana rūpnīcā notika astoņus mēnešus – uz „Volvo FM„ bāzes mašīnas tika uzlikta „Kroll Kombi„ iekārta. Mašīnas un iekārtu kopējās izmaksas ir 382 000 EUR.