Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Šogad atbalstīti 197 pašvaldību investīciju projekti 85 miljonu eiro apmērā

 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pašvaldību atbalsta programmā valsts aizdevumu saņemšanai Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai šajā gadā atbalstīti 197 investīciju projekti par kopējo finansējumu 85 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja VARAM.

Kopumā investīciju projektu īstenošanai izsniegti valsts aizdevumi 69 miljonu eiro apmērā.

Visvairāk investīcijas pašvaldības šajā gadā izvēlējušās piesaistīt transporta infrastruktūras attīstībai – ielu un ceļu pārbūvei, kā arī higiēnas prasību nodrošināšanai izglītības iestāžu un sociālo aprūpes centru ēkās un to teritorijās. Šajā jomā īstenoti 156 projekti par 39 miljoniem eiro.

Kopumā īstenotas astoņas vispārējās izglītības iestāžu ēku pārbūves vai jaunas ēkas būvniecības projekti, kur kopējais aizdevuma apmērs ir 11 miljoni eiro, savukārt desmit pašvaldību ēkas pielāgotas pašvaldības pakalpojumu sniegšanai, pielāgošanā ieguldot 3 miljonus eiro.

Pašvaldības izmantojušas iespēju un izstrādājušas būvprojektus, kuru īstenošana plānota no Eiropas Savienības fondu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības vai no citiem finanšu līdzekļiem. Kopumā šogad četrās pašvaldībās izstrādāti pieci projekti. To izstrādei kopējais aizdevumu apmērs ir viens miljons  eiro.

Tāpat trīs pašvaldības piesaistījušas investīcijas, lai 2022.gadā pabeigtu četru uzsākto valsts budžeta aizdevumu projektu īstenošanu. Šim mērķim piešķirti aizdevumi 636 000 eiro apmērā.

Pašvaldības izmantojušas iespēju arī kompensēt būvniecības sadārdzinājumu, kas radies saistībā ar Krievijas īstenoto karu Ukrainā. Šajā jomā īstenoti astoņi projekti, bet kopējais aizdevuma apmērs bija 1 miljons eiro.

Pašvaldības piesaistījušas investīcijas, arī lai būvētu vai pārbūvētu tiltus, pārvadus un estakādes, šogad īstenoti divi šādi projekti par kopējo aizdevumu 12 miljoni eiro, kā arī īstenots viens ēku energoefektivitātes projekts par aizdevumu 247 000 eiro.

Investīcijas piesaistītas meliorāciju sistēmu atjaunošanā, atbalsta pasākumiem iedzīvotājiem, lai savu nekustamo īpašumu pievienotu centralizētajiem kanalizācijas ūdensapgādes tīkliem, jaunu pašvaldības pakalpojumu sniegšanas veidu attīstībā.

2021.gadā finansējuma saņemšanai tika atbalstīti 303 pašvaldību investīciju projekti par kopējo summu 142,19 miljoni eiro. Savukārt 2020.gadā tika atbalstīti 307 pašvaldību investīciju projekti par kopējo summu 135 miljoni eiro.