Atpakaļ

Talsu novada pašvaldība un Talsu Komersantu klubs sarūpē svētku dāvanas bērniem no Ukrainas

Piepildot svētku gaidīšanas laiku ar labestību un rūpēm, Talsu novada pašvaldības centrālās administrācijas rīkotajā labdarības akcijā saziedotas 45 sirsnīgas un noderīgas dāvanas, kas ceļos tālāk pie  Talsu novadā dzīvojošajiem Ukrainas bērniem. Dāvanas tika sarūpētas sadarbībā ar Talsu Komersantu kluba, pašvaldības darbinieku un deputātu atbalstu un jau pavisam drīz nonāks pie ukraiņu bērniem, lai arī nedaudz, tomēr radītu prieka sajūtu Ziemassvētku laikā.

Ir pienācis gada skaistākais un pasakainākais laiks, kad eglītes sāk mirdzēt un piparkūkas sāk smaržot, kad steidzam uzpost namu, sarūpēt mielastu un sagādāt svētku dāvanas, it īpaši bērniem. Diemžēl tūkstošiem bērnu Ukrainā karš ir nodarījis lielu netaisnību – atņēmis vecākus un tuviniekus, bērnību, mājas un ierasto dzīvi, un šie Ziemassvētki viņiem būs pavisam citādi.

Lai iepriecinātu vismaz daļu šo bērnu un palīdzētu ienest svētku sirsnību un brīnumu mazo ukraiņu sirdīs, Talsu novada pašvaldības darbinieki apņēmās sarūpēt Ziemassvētku dāvanas Ukrainas bērniem, kuri dzīvo Talsu novadā, iesaistot akcijā arī pašvaldības kapitāldaļu uzņēmumus, Talsu Komersantu kluba biedrus un Talsu novada deputātus.

Ukrainas bērniem vecumā no viena līdz 17 gadiem kopīgiem spēkiem ir izdevies saziedot 45 svētku dāvanas – dažādas rotaļlietas, spēles, mugursomas, mākslas piederumus, sporta inventāru, slidināšanās paliktņus, biļetes uz kinoteātra „Auseklis” seansiem un bērnu izrādēm Talsu Tautas namā, kā arī citas praktiskas un noderīgas lietas.

Lai Talsu novadā dzīvojošie ukraiņu bērni tiktu pie savam vecumam atbilstošām lietām, tika izveidots saraksts, ietverot informāciju ar bērnu vārdiem un vecumiem, lai katrs ziedotājs varētu izvēlēties, kam tieši svētku dāvanu ir vēlme sagādāt.

Talsu novada pašvaldības Sociālais dienests plāno visas dāvanas bērniem nogādāt līdz gada nogales svētkiem.