Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Tukumā noticis forums par Tukuma vēsturiskā centra attīstību

9. martā ikviens Tukuma pilsētas vēsturiskā centra un tam piegulošās teritorijas namu īpašnieks un uzņēmējs tika aicināts piedalīties forumā par Tukuma vēsturiskā centra attīstību.

Forumu atklāja pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš, kur klātesošajiem pastāstīja par vecpilsētas attīstības aktualitātēm un plānotajiem projektiem.

Stāstījumu turpināja SIA “AIG” pārstāve Baiba Eglāja, kura ieskicēja situāciju ar vēsturiskā centra arhitektoniski mākslinieciskās izpētes rezultātiem. Foruma dalībniekiem bija iespēja apskatīt un salīdzināt piemērus no vecpilsētas, kur redzams, kā, gadiem ejot, vēsturiskais materiāls pakāpeniski izzūd.

Kā trešā runātāja uzstājās Zaiga Gaile, kura gan vizuāli, gan stāstījumā klātesošajiem pastāstīja par Tukuma pilsētas Kultūras nama attīstības vīziju, tā potenciālu un funkcionalitāti vecpilsētas kontekstā.

Ar savām zināšanām klātesošajiem dalījās arī Tukuma evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Mārcis Zeiferts, kurš pastāstīja par vēsturisko Fīrekera gāti Brīvības laukumā un kā to varētu attīstīs mūsdienās.

Foruma dalībniekiem bija iespēja noklausīties arī SIA “Landshape” arhitekta Ģirta Ruņa prezentāciju par izstrādāto Brīvības laukuma rekonstrukcijas projektu.

Kā pēdējais runātājs uzstājās SIA “D–O” pārstāvis Jurijs Kondratenko, kurš klātesošajiem pastāstīja par lietus kanalizācijas un applūšanas izpēti Tukuma centrā un kādi ir iespējamie risinājumi, lai procesu būtu iespējams novērst.

Pēc prezentācijām foruma dalībniekiem tika dota iespēja izteikties un uzdot jautājumus par pasākuma laikā dzirdēto. Visvairāk diskusija raisījās par Brīvības laukuma pārbūves projektu.

Foruma pirmajā kārtā tika aicināti piedalīties pilsētas vēsturiskā centra un tam piegulošās teritorijas namu īpašniekus un uzņēmējus. Pēc šīs tikšanās tiek plānota paplašinātā Tukuma pilsētas iedzīvotāju konsultatīvās padomes sēde, kurā būs iespēja piedalīties ikvienam interesentam.