Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Tukuma pašvaldībai piešķir 44 247 eiro lietus laikā radīto postījumu novēršanai

Valdība šodien nolēma piešķirt Tukuma novada pašvaldībai 44 247 eiro, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar 2022.gada 29. un 30.augustā intensīva lietus laikā radīto postījumu novēršanu.

Pamatojoties uz Tukuma novada pašvaldības un tās pagastu pārvalžu izveidoto komisiju apsekošanas aktiem, tika konstatēts, ka kopumā intensīva lietus laikā tika bojāti 53 Tukuma novada pašvaldības autoceļi, ielas un Smārdes pagasta Šlokenbekas muižas Slocenes upes saliņas labiekārtojums.

Tukumā tika tika konstatēti izskalojumi un sanesumi 18 ielās un to posmos, Smārdes pagasta teritorijā tika konstatēti izskalojumi 13 ceļu posmos, Pūres pagasta teritorijā – 15, bet Sēmes un Zentenes pagastu teritorijā – septiņu ceļa posmos, kur bija nepieciešams veikt ceļu segumu atjaunošanu.

Tukuma novada Smārdes pagastā Šlokenbekas muižas Slocenes upes saliņā bija bojāti celiņi, apstādījumi un nostiprinātie saliņas krasti.

Stipro lietavu nodarīto postījumu novēršana Tukuma novada pašvaldībai kopumā izmaksājs 63 211 eiro. Pašvaldība apņemas nodrošināt līdzfinansējumu 18 964 eiro apmērā, kas ir 30% no postījumu novēršanai nepieciešamās summas.