Atpakaļ

Ventspilī joprojām lētākais apkures tarifs starp valstspilsētām

Ņemot vērā, ka arvien biežāk tiek saņemti jautājumi no klientiem par siltumenerģijas tarifu, uzņēmums “Ventspils siltums” informē, ka arī februārī tarifs ir līdzšinējā apmērā – 54,90 EUR/MWh, kas ir nemainīgs kopš 2017. gada marta un joprojām lētākais starp deviņām valstspilsētām.

Lai arī piegādātās siltumenerģijas cena visiem klientiem ir vienāda, tomēr jāņem vērā, ka apkures izmaksas ietekmē ēkas siltuma patēriņš. Līdz ar to katrā ēkā patērētais siltumenerģijas daudzums ir atšķirīgs, tāpēc arī iedzīvotāju maksājumi par siltumenerģiju nav identiski.

Viens no svarīgākajiem faktoriem ir ēkas siltumnoturība, tāpēc, īstenojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumus, iespējams samazināt līdz pat 70% siltumenerģijas patēriņu, kas ir būtisks ietaupījums katras mājsaimniecības budžetā.

Lai varētu dzīvot komfortabli siltā mājoklī, nepārmaksājot par apkuri, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašnieki aicināti izmantot iespēju pretendēt gan uz Ventspils valstspilsētas pašvaldības sniegto līdzfinansējumu, gan arī uz Eiropas Savienības fondu finansējuma saņemšanu dzīvojamo māju atjaunošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai.