Atpakaļ

Ventspilī sākta pilsētas apgaismojuma infrastruktūras uzlabošana

Pirmdien Ventspilī vairākos pilsētas mikrorajonos ir sākti apgaismojuma infrastruktūras uzlabošanas darbi, uzstādot jaunus, modernus un energoefektīvus LED gaismekļus,  informē Ventspils Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Helēna Blumberga.

Nolūkā mazināt pilsētas apgaismojuma elektroenerģijas patēriņa ikgadējās izmaksas un pilnveidot apgaismojuma infrastruktūru, vairāk nekā 180 dažādu ielu posmā tiks uzstādīti 1500 energoefektīvi LED gaismekļi jaudas diapazonā no 20-35 vati (W), aizstājot novecojušās 70 W nātrija spuldzes. Gaismekļi būs aprīkoti ar individuālu dimēšanas funkciju, kas nakts stundā samazinās to jaudu, bet agrās rīta stundās gaismekļi tiks atgriezti atpakaļ sākotnējā darbības jaudā, tādējādi gadā provizoriski ietaupot 322 000 kilovatstundas. Finanšu līdzekļi, kas tiek ieguldīti šo gaismekļu nomaiņai, atmaksāsies divu gadu laikā.

Pirmdien apgaismojuma nomaiņa tika sākta Staldzenē, Jāņciemā un citos Pārventas mikrorajonos, bet tuvākā laikā darbus plānots turpināt Krēķciemā, Žāžciemā, Gāliņciemā, vasarnīcu rajonā, Ostgalā un citur pilsētā.

Kā vēstīts, pagājušajā vasarā Ventspils dome nolēma piešķirt finansējumu 330 000 eiro, lai veiktu uzlabojumus pilsētas ielu apgaismojuma infrastruktūrā.

SIA “Lucidus” darbus paredz veikt līdz maijam.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Lucidus” apgrozījums pērn bija 12,96 miljoni eiro, peļņa – 64 499 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir SIA”IVN Finance” (50%) un SIA “Zink Invest” (50%). 2007.gadā dibinātā uzņēmuma pamatkapitāls ir 35 280 eiro.