Atpakaļ

Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja ēkas būvniecību par 2,87 miljoniem eiro turpinās “Warss+”

Būvfirma SIA “Warss+” par 2,87 miljoniem eiro turpinās Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja ēkas būvniecību,  informē “Ventspils Komunālā pārvaldes” sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Helēna Blumberga.

Ventspils muzejs un Ventspils Komunālā pārvalde ir parakstījuši būvniecības līgumu ar būvfirmu SIA “Warss+” par Piejūras brīvdabas muzeja daudzfunkcionālās ēkas otrā posma būvniecības turpināšanu.

Sākotnēji līgums par darbu veikšanu bija noslēgts ar SIA “Ostas celtnieks”, taču tas tika lauzts, jo uzņēmums neesot pildījis nosacījumus un pārkāpis līgumā nosacītos termiņus. Pēc tam izsludināts jauns iepirkums, kas ir noslēdzies, būvniecības tiesības iegūstot būvfirmas “Warss+”.

Pēc būvniecības līguma parakstīšanas ir sākti sagatavošanās darbi, lai tuvāko divu nedēļu laikā atsāktu Piejūras brīvdabas muzeja daudzfunkcionālās ēkas otrā posma būvniecību. Būvniecības pirmajā posmā tika daļēji izbūvētas ēkas nesošās konstrukcijas, savukārt otrajā posmā SIA “Warss+” pabeigs dzelzsbetona konstrukcijas izbūvi un ēkas iekštelpu un fasādes apdares darbus, kā arī tiks veikti teritorijas labiekārtošanas darbi. Būvdarbu izpildes termiņš ir šā gada decembris.

Jaunajā muzeja ēkā plānota jauna, pastāvīgā ekspozīcija “Pie jūras un zemēs: Ziemeļkurzemes tradicionālais dzīvesveids 19.-20.gadsimtā”, ko veido Ventspils muzejs sadarbībā SIA “Dd Studio”, kas ir izstrādājuši ekspozīcijas māksliniecisko koncepciju un to realizēs.

Muzeja jaunās ēkas pasūtītājs ir Ventspils muzejs, pasūtītāja funkciju veicējs – Ventspils Komunālā pārvalde, būvdarbus veiks SIA “Warss+”, būvuzraudzību – SIA “Firma L4”, savukārt autoruzraudzību – SIA “Balts un melns”, arhitekte Ija Rudzīte.

Muzeja jaunās ēkas būvniecība un ekspozīcijas izveide notiek Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projektā “Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība”.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Warss+” apgrozījums 2021.gadā bija 2,57 miljoni eiro, savukārt peļņa – 87 788 eiro. Finanšu rādītāji par 2022.gadu vēl nav publiskoti. Uzņēmums dibināts 2009.gadā, tā pamatkapitāls ir 2840 eiro. Uzņēmuma īpašnieki vienādās daļās ir Ivars un Matīss Markovski.