Atpakaļ

Vinnica saņem Ventspils dāvinātos ģeneratorus

Pagājušās nedēļas beigās Ventspils sadraudzības pilsēta Ukrainā Vinnica saņēma Ventspils dāvinātos ģeneratorus, informēja pašvaldībā.

Tie Vinnicas pašvaldībā tiks izmantoti, lai nodrošinātu skolu un slimnīcu darbības nepārtrauktību brīžos, kad ir elektroenerģijas pārrāvumi.

Kā vēstīts, šā gada 2.jūnijā Ventspils pašvaldības dome lēma nodibināt sadraudzību ar Ukrainas pilsētas Vinnicas pašvaldību, lai attīstītu savstarpēju sadarbību un veicinātu draudzīgu partnerību starp abām pašvaldībām.

Savukārt novembrī tika saņemta Vinnicas mēra Sergeja Morhunova vēstule, kurā minēts, ka Ukrainas valsts pēdējā laikā pakļauta Krievijas regulāriem uzbrukumiem, kuri ir kritiski infrastruktūrai. Tostarp apdraudēta arī Vinnicas pašvaldības administratīvā teritorija, kurā netiek nodrošināta normāla valsts enerģētikas sistēmas darbība.

Vēstulē bija izteikts lūgums ziedot divus alternatīvos barošanas avotus – dīzeļa ģeneratorus, kuri nepieciešami, lai palīdzētu Vinnicas pašvaldības iestāžu darbībai, nodrošinot administratīvo un sociālo pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem.

Pamatojoties uz šo vēstuli, šī gada 1.decembrī Ventspils pašvaldības dome lēma atļaut SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” iegādāties un dāvināt divus dīzeļa ģeneratorus par kopējo summu 44 891 eiro, sniedzot vispārēju atbalstu Vinnicas pašvaldības iedzīvotājiem.