Atpakaļ

Pēc Irānas sarīkotā gaisa uzbrukuma Izraēlai pārplāno civilo lidojumu maršrutus

Irānas sarīkotais uzbrukums Izraēlai rada riskus civilās aviācijas lidojumu drošībai, tādēļ tiek pārplānoti lidojumu maršruti, informēja Civilās aviācijas aģentūras pperatīvo situāciju vadītājs Aivis Vincevs.

Iepriekšējā naktī un šorīt Latvijas pārvadātājiem nebija lidojumu uz konflikta zonas valstīm vai lidojumu, kas tās šķērsotu, tādēļ Irānas veiktais uzbrukums neietekmēja Latvijas pārvadātāju darbību.

Tomēr tuvākajā laikā notiks lidojumi, kuru maršrutā bija paredzēts izmantot konfliktā iesaistīto un to kaimiņvalstu gaisa telpu. Tādējādi tuvākajā laikā lidojumi uz atsevišķiem galamērķiem būs garāki vai ar tehnisko apstāšanos, tādējādi ietekmējot kopējo lidojuma laiku.

Minētie pasākumi īstenoti, lai izslēgtu jebkādus riskus pasažieru, lidojuma apkalpju un gaisa kuģu drošumam, uzsver Vincevs.

Civilās aviācijas aģentūra sadarbībā ar starptautiskajiem un nacionālajiem partneriem monitorē situāciju Tuvajos Austrumo un sadarbībā ar nacionālajiem pārvadātājiem analizē iespējamo situācijas attīstību. Visu aktuālo informāciju par ietekmētajiem lidojumiem pasažieriem sniegs pārvadātāji.

Jau vēstīts, ka Irāna aizvadītajā naktī uzbruka Izraēlai ar simtiem bezpilota lidaparātu un raķešu, no kuriem lielāko daļu Izraēlai un sabiedrotajiem izdevās pārtvert.

Irāna paziņoja, ka tā ir atbilde uz 1.aprīlī notikušo uzbrukumu Irānas vēstniecībai Damaskā, kurā tika nogalināti 16 cilvēki, tajā skaitā divi irāņu ģenerāļi. Šajā triecienā Teherāna apsūdz Izraēlu.