Atpakaļ

Pēc karstas svētdienas prognozē siltāko nakti valsts vēsturē

Svētdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +30..+33 grādiem, un naktī uz pirmdienu tā nenoslīdēs zemāk par +19..+24 grādiem, liecina jaunākās laika prognozes.

Līdz ar to sagaidāms, ka nakts no 6. un 7.augustu kļūs par siltāko kopš Latvijā sākti meteoroloģiskie novērojumi. Pirmdienas pēcpusdienā gaiss kļūs vēsāks.

Augusta pirmajā sestdienā mākoņi daļēji klās debesis un vakarpusē, sākot no dienvidiem, daudzviet līs, vietām iespējams stiprs lietus un pērkona negaiss. Pūtīs lēns mainīga virziena vējš, gaisa temperatūra dienā sasniegs +21..+26 grādus, Latgalē gaidāms karstums līdz +28 grādiem.

Naktī uz svētdienu valsts lielākajā daļā līs, vietām stipri un pērkona pavadībā. Svētdiena gaidāma pārsvarā sausa un saulaina, vējš iegriezīsies no austrumiem, dienvidaustrumiem un pēcpusdienā brāzmās pastiprināsies līdz 10-15 metriem sekundē. Gaiss sakarsīs līdz +30..+33 grādiem, par dažiem grādiem vēsāks laiks gaidāms vienīgi Rīgas līča Kurzemes piekrastē.

Pirmdien iespējams spēcīgs pērkona negaiss, kas nozīmē stipru lietusgāžu, lielas krusas, vētras un virpuļviesuļu risku.

Otrdien gaisa temperatūra naktī noslīdēs līdz +12..+15 grādiem un dienā, iespējams, nepārsniegs +16..+21 grādu, Kurzemē gaidāms stiprs dienvidu, dienvidrietumu vējš.

Nākamnedēļ bieži līs un gaisa temperatūra būs zemāka nekā šonedēļ.