Pēc Latvijas pieprasījumiem “Telegram” dzēsusi vairākus kanālus, bet informāciju par to veidotājiem nesniedz
Komentējot līdzšinējo sadarbību ar “Telegram”, policijā norādīja, ka sadarbība ir apgrūtināta ne tikai ar Latvijas, bet arī citu Eiropas valstu tiesībsargājošām iestādēm.
Latvijā likumpārkāpēji bieži vien mērķtiecīgi izvēlas “Telegram” lietotni noziedzīgo darbību plānošanai, organizēšanai, kā arī pretlikumīgu vielu un pakalpojumu tirdzniecībai, informēja policijā.
Jau ziņots, ka augusta beigās Parīzes Le Buržē lidostā aizturēts “Telegram” dibinātājs un vadītājs Pāvels Durovs. Vēlāk Durovs atbrīvots pret piecus miljonus eiro lielu drošības naudu.
Durovam izvirzītas apsūdzības sazvērestībā, lai organizētā grupā pārvaldītu tiešsaistes platformu, kas ļauj veikt nelikumīgus darījumus.
Viņš apsūdzēts par atteikšanos sniegt varasiestāžu pieprasīto informāciju, par līdzdalība hakeru programmatūras izplatīšanā, par nepilngadīgu personu pornogrāfisku attēlu izplatīšanu organizētā grupā, par narkotiku izplatīšanu un līdzdalību krāpšanā organizētā grupā, kā arī par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.
Durovs apsūdzēts arī kriptogrāfijas pakalpojumu sniegšanā ar mērķi nodrošināt konfidencialitāti bez obligātas deklarēšanās un kriptogrāfijas līdzekļu nelikumīgā nodrošināšanā un importā.
Ja Durovs tiks atzīts par vainīgu, viņam draud desmit gadu cietumsods.
Parīzes prokuratūra norādījusi, ka “Telegram” faktiski nereaģē uz tiesas pieprasījumiem, uz ko norādījuši arī citu Eiropas Savienības valstu, piemēram, Beļģijas pārstāvji.
Sākotnējo izmeklēšanu Durova lietā prokuratūra sāka 2024. gada februārī, bet tiesas izmeklēšana sākās 8. jūlijā.
Rakstīt komentāru