Atpakaļ

Pēc lietusgāzēm nākamnedēļ gaidāms sausāks un siltāks laiks

Līdz 8.jūlijam Latvijā saglabāsies mainīgi laikapstākļi un iespējamas spēcīgas lietusgāzes, pēc tam pastiprināsies anticiklona ietekme – laiks kļūs sausāks un siltāks, liecina pašreizējā “Global Forecast System” prognoze.

Ceturtdien un piektdien daudzviet īslaicīgi līs, vietām var nodārdēt pērkons, bet sestdien dienas laikā vairs tikai vietām uzlīs. Piektdien un sestdien gaidāmas rietumu, dienvidrietumu vēja brāzmas līdz 10-15 metriem sekundē, naktī uz sestdienu piekrastē brāzmu spēks var sasniegt 20 metrus sekundē.

Gaisa temperatūra naktīs pazemināsies caurmērā līdz +10..+15 grādiem, dienas nebūs siltākas par +17..+22 grādiem, sestdienas pēcpusdienā gaiss iesils līdz +19..+24 grādiem.

Svētdien laiks kļūs tveicīgāks, bet no rietumiem nāks aukstā atmosfēras fronte. Svētdien un pirmdien daudzviet iespējamas stipras lietusgāzes, vietām gaidāms arī pērkona negaiss.

Paredzams, ka no otrdienas, 9.jūlija, paaugstināsies atmosfēras spiediens un laiks kļūs sausāks un saulaināks. Gaidāma arī pakāpeniska gaisa temperatūras paaugstināšanās, iespējams jauns karstuma vilnis.