Atpakaļ

Pedagogu darba samaksas nodrošināšanai pašvaldībām šogad piešķirti 622,1 miljons eiro

Pašvaldībām pedagogu darba samaksas nodrošināšanai šogad kopumā būs piešķirti 622 102 510 eiro, kas ir vairāk nekā budžetā tika plānots, otrdien nolēma valdība.

Finansējums sadalīts atbilstoši pašvaldību un privāto izglītības iestāžu ievadītajai un apstiprinātajai informācijai Valsts izglītības informācijas sistēmā par skolēnu skaitu uz 1.septembri. Aprēķinātais finansējums ir par 5,49 miljoniem eiro lielāks nekā šī gada budžetā apstiprināts, jo pieaudzis skolēnu skaits, skaidro Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Nepieciešamo papildu finansējumu nodrošinās no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, kā arī, veicot atbilstošas finansējuma pārdales.

Valdība gada sākumā apstiprināja 416,17 miljonu sadalījumu pašvaldībām periodam no 1.janvāra līdz 31.augustam. Savukārt šodien apstiprināts 205,9 miljonu eiro mērķdotācijas sadalījums pedagogu darba samaksai gada pēdējiem četriem mēnešiem.

Piešķirto valsts mērķdotāciju sadalīs pašvaldību izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai. Piešķirtais finansējums nodrošina pamata un vispārējās vidējās, profesionālās un interešu izglītības pedagogiem zemākās mēneša darba algas likmi 1526 eiro par slodzi 40 stundas nedēļā.

Lielākā daļa no piešķirtā finansējuma jeb 443,095 miljoni eiro paredzēti pašvaldību pamata un vispārējās vidējās izglītības iestāžu, pašvaldību speciālās izglītības iestāžu un pašvaldību profesionālās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai, kā arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

75 354 091 eiro tiks novirzīti pašvaldību izglītības iestādēs bērnu no piecu gadu vecuma izglītošanā nodarbināto pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

Savukārt pašvaldību interešu izglītības programmu pedagogu daļējai darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām paredzēti 31 408 288 eiro.

72 244 710 eiro tiks novirzīti darba samaksai pedagogiem, kas strādā pašvaldību speciālajās izglītības iestādēs un speciālajās pirmsskolas grupās. Daļu no finansējuma arī novirzīs izglītības iestāžu uzturēšanas izdevumiem.

Piešķirtais valsts budžeta finansējums tāpat paredzēts, lai nodrošinātu atbalstu pārejai uz mācībām latviešu valodā skolēniem, kuri mazākumtautību izglītības programmas apguvuši iepriekšējā mācību gadā.

Tāpat finansējums nodrošināts arī valsts nozīmes interešu izglītības iestādēm un interešu izglītības pedagogu darba slodzes līdzsvarošanai.

IZM atgādina, ka pašvaldībām kā skolu dibinātājām piešķirtais finansējums jāsadala “racionāli un efektīvi”.