Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Iesūti
Atpakaļ

Pie Krievijas vēstniecības Navaļnijam veltītajā piemiņas pasākumā pulcējušies vairāki desmiti cilvēku

Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija piemiņas pasākumā pie Krievijas vēstniecības Rīgā pulcējušies vairāki desmiti cilvēku.

Sanākuši pie vēstniecības aizdedzina sveces, dažiem cilvēkiem rokās ir plakāti, kas nosoda Krievijas režīmu. Tāpat iedzīvotāji noliek ziedus.

Pasākumā redzami cilvēki, kuriem apģērbs ir Ukrainas karoga krāsās.

Rīgas domē informēja, ka oficiāli šāds pasākums nav pieteikts. Taču no pašvaldības puses šķēršļi šim spontānajam pasākumam netikšot likti.

Kā ziņots, Krievijas opozīcijas līderis Navaļnijs, atrodoties ieslodzījumā, miris, piektdien paziņojusi vietējā ieslodzījumu vietu (ФСИН) vietu pārvalde. Trešdien Navaļnija preses sekretāre pavēstīja, ka politiķis jau 27.reizi ieslodzīts karcerī.

Kā apgalvo varasiestādes, Navaļnijam pēc pastaigas esot kļuvis slikti un viņš zaudējis samaņu. Tikusi izsaukta ātrā palīdzība, ārsti mēģinājuši viņu reanimēt, taču neveiksmīgi un nācies konstatēt pacienta nāvi.

Navaļnija advokāts Leonīds Solovjovs sarunā ar laikrakstu “Novaja Gazeta” paziņojis, ka saskaņā ar politiķa ģimenes lēmumu nekādus komentārus nesniegšot.

Viņš vienīgi piebildis, ka savu klientu apmeklējis trešdien un ka tad viss esot bijis “normāli”. Navaļnijam nāves brīdī bija 47 gadi.

Navaļnijs tika aizturēts 2021.gada janvārī, atgriežoties no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) aģentu organizētā noindēšanas mēģinājuma.

Tā paša gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā. Nākamā gada martā viņam piesprieda vēl deviņus gadus ieslodzījumā par “krāpšanu” un “necieņu pret tiesu”, bet 2023.gada augustā – 19 gadu cietumsodu par “ekstrēmismu”.

Navaļnijs decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960.gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.