Atpakaļ

Pie stūres alkohola reibumā pieķertais Lietuvas ārlietu viceministrs iesniedz atlūgumu

Lietuvā iesniedzis atlūgumu ārlietu ministra vietnieks Mants Adomēns, kuru nedēļas nogalē policija pieķēra pie automobiļa stūres alkohola reibumā.

Ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis nolēmis pieņemt Adomēna atlūgumu, tomēr Adomēns turpinās strādāt līdz nākamajai nedēļai, lai nodotu lietas kolēģiem, aģentūrai BNS sacīja Landsberģa preses sekretāre Paulīna Levickīte.

Kā vēsta telekanāls LNK, Adomēna vadīto automobili “Subaru” policija apturēja sestdien plkst. 9.25 Alantas mazpilsētā, un, kā atzinis pats politiķis, konstatētais alkohola līmenis asinīs bija 0,62 promiles.

“Personai tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, autovadītājs uzvedās mierīgi un pieklājīgi, savu vainu atzina,” telekanālam pastāstīja Utenas apriņķa policijas komisariāta preses pārstāve Asta Šuminiene.

Tā kā Adomēns pie stūres alkohola reibumā pieķerts pirmo reizi, viņam draud no 800 līdz 1100 eiro naudassods.

Sestdien Adomēns sociālajā tīklā “Facebook” izteica nožēlu un atvainojās par savu kļūdu. Viceministrs rakstīja, ka alkoholu lietojis piektdienas vakarā un acīmredzot neesot pietiekami izgulējis reibumu.


Tulkojums:

“Pieļāvu lielu un nepiedodamu kļūdu – braucu dzērumā. Līdz ar to es atkāpjos no ārlietu ministra vietnieka amata.
Pēc vakardienas tusēšanās ar draugiem, kas ilga līdz vēlam vakaram, pēc septiņu stundu gulēšanas nodomāju, ka būšu prātīgs, un trīs kilometrus no pilsētiņas braucu uz ezeru Molētu rajonā peldēties. Izrādījās, ka kļūdījos – atceļā mani pārbaudīja policija un konstatēja, ka asinīs ir 0,62 alkohola.
Tā ir tikai mana vaina. Man ļoti žēl. Es nemēģinu attaisnoties. Es atvainojos visiem, kuru uzticību ar savu rīcību esmu zaudējis.”

Adomēns ārlietu ministra vietnieka amatā bija kopš 2020.gada.