Atpakaļ

Piektdien pasniegs Sievietes līderes gada balvu

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vēstures muzejā piektdien, 2.jūnijā, notiks Sievietes līderes gada balvas pasniegšana.

Kopumā tiks pasniegtas septiņas balvas, tostarp piecas Latvijas reģionos – Rīgā, Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē, viena sievietei līderei diasporā un viena par ieguldījumu Ukrainas atbalstam.

Par konkursa laureātēm kopumā kļuvušas 22 profesionāles, zinātnieces un sabiedriskās darbinieces, tostarp Kurzemes reģionā – biedrības “Kuldīgas Senioru skola” vadītāja Ruta Orlova un dienas atbalsta centra “Cimdiņš” pārstāve Ieva Sāmīte-Cērpa, savukārt Latgales reģionā – biedrības “Sadarbības platforma” valdes priekšsēdētāja Lauma Celma, biedrības “Cita Daugavpils” aktīviste Lovisa Ķerubine, kā arī biedrības “Preiļu nevalstisko organizāciju centrs” direktore Ineta Liepniece.

Zemgales reģionā par konkursa laureāti kļuvusi Latvijas Cistiskās fibrozes biedrības valdes priekšsēdētāja Alla Beļinska un Jelgavas sieviešu invalīdu organizācijas “Zvaigzne” vadītāja Dzintra Saulkalne, bet Vidzemes reģionā – Ogres sieviešu invalīdu biedrības “Aspāzija” valdes priekšsēdētāja Dace Grīnberga un biedrības “Pieaugušo attīstības projekts” valdes priekšsēdētāja Jeļene Ziemele.

Savukārt Rīgas reģionā par laureātēm kļuvušas biržas “Nasdaq Riga” vadītāja Daiga Auziņa-Melalksne, Latvijas Vācu savienības vecākā padomniece Aina Edīte Balaško, biedrības “Krievu balss Latvijai” valdes locekle Larisa Jaņina, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece Sanita Reinsone, Ādažu novada sociālā dienesta vadītāja Ieva Roze, LU PPMF PZI Zinātniskās padomes priekšsēdētājas vietniece, LU PPMF PZI vadošā pētniece Zanda Rubene, kā arī biedrības “Romu kultūras centrs” valdes priekšsēdētāja Roksana Rudeviča. Diasporā – biedrības “Debesmanna.com” idejiskā autore Iveta Parravani, Latviešu biedrību apvienība Lielbritānijā (LCAinUK) izveidotāja un vadītāja Iveta Sūna, kā arī  Pasaules Latviešu Amatieru Teātra savienības valdes locekle Dziesma Teteris.

Par darbu Ukrainai par laureāti kļuvusi Iecavas sieviešu kluba “Liepas” vadītāja Agita Hauka, Saulkrastu viesu nama “Aizvēji” saimniece Līga Vaidere, kā arī nodibinājuma “Tautas palīdzības fonds” valdes priekšsēdētāja Dzintra Ziemele.

Apbalvošanā piedalīsies Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, žūrijas komisijas locekļi – SIA “Tilde” līdzīpašnieks un valdes loceklis Uldis Dzenis, Latvijas Mikroķirurģijas centra vadītājs Kalvis Pastars, Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis, 2022.gada Liesmas balvas ieguvēja diasporā Karīna Beinerte un Ielīte, kā arī dalībniekus uzrunās labklājības ministre Evika Siliņa (JV).

Pasākums plkst.13 vienlaicīgi notiks platformā “Zoom” un tiks raidīts Sieviešu sadarbības tīkla “Facebook” kontā.

Lai sniegtu atzinību un novērtējumu sievietēm, kuras uzņēmušās līderes lomu, kā arī sniegušas nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības labā, Sieviešu sadarbības tīkls aprīlī izsludināja kandidātu pieteikšanu Sievietes līderes balvai. Konkursam kandidātes balvai varēja pieteikt nevalstiskās organizācijas, pašvaldību iestādes, komercsabiedrības, valsts institūcijas Latvijā, kā arī Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs.