Atpakaļ

Piensaimnieku kooperatīvs “Piena loģistika” uzsācis piena realizēšanu Igaunijā

Piensaimnieku kooperatīvs “Piena loģistika” no šodienas pienu realizēs arī pie Igaunijas piena pārstrādātāja “E-piim”, informēja piena kooperatīva pārstāvji.

Kooperatīvs ar piena pārstrādātāju parakstījuši sadarbības līgumu, kas paredz, ka “Piena loģistika” pie Igaunijas pārstrādātāja realizēs 120 tonnu piena dienā.

Kopējais piena apmērs, ko “Piena loģistika” realizēs pie piena pārstrādātajiem, ar kuriem noslēgti ilgtermiņa līgumi, sasniegs 320 tonnu dienā.

“Piena loģistika” padomes priekšsēdētājs Juris Sprukulis informē, ka patlaban gandrīz puse no kooperatīva līgumiem ar piena pārstrādātājiem ir ilgtermiņa sadarbības līgumi.

“Tādējādi, “Piena loģistika” sekmīgi pilda Zemkopības ministrijas pausto uzstādījumu, ka viens no nozīmīgākajiem piena nozares attīstības stūrakmeņiem ir ilgtermiņa līgumi,” uzsver Sprukulis.

Tāpat viņš atzīmē, ka, pateicoties ilgtermiņa līgumiem, ir iespējams saglabāt stabilu piena cenu, kas ir tuvu Eiropas valstu vidējai cenai.

“Piena loģistika”, sākot sadarbību ar piena kooperatīvu “Māršava”, patlaban apvieno 120 piena ražotājus. Taču notiek aktīvas pārrunas arī ar citiem kooperatīviem Latvijā.

Jau ziņots, ka “Piena loģistika” 2022.gadā strādāja ar 41,796 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 65% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kooperatīva peļņa samazinājās par 36,3% un bija 291 654 eiro.

“Piena loģistika” ir piena ražotāju kooperatīvs, kas strādā kopš 2015.gada. Tajā patlaban ir 73 biedri. “Piena loģistika” nodarbojas ar nepasterizēta piena iepirkšanu, piena loģistiku un tirdzniecību piena pārstrādes uzņēmumiem.