Atpakaļ

Pierīgā, Zemgalē un Kurzemē ir beidzies šķīdoņa periods

Pierīgā, Zemgalē un Kurzemē uz grants ceļiem ir beidzies šķīdoņa periods, informēja VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC) pārstāvji.

Savukārt Vidzemē transportlīdzekļu masas ierobežojumi, liedzot pārvietošanos transportam, kas smagāks par desmit tonnām, saglabājas 158 valsts autoceļu posmos ar grants segumu, bet Latgalē – 94.

Vienlaikus LVC atzīmē, ka no šā gada 1.marta uz valsts nozīmes autoceļiem ar grants segumu ir veikti greiderēšanas darbi vairāk nekā 16 000 kilometros, kas izmaksāja aptuveni 594 700 eiro.

Atkusnī uz autoceļiem ar grants segumu iestājas šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem ievieš autotransporta masas ierobežojumu, liedzot pārvietošanos transportam, kas smagāks par desmit tonnām, norāda LVC.

Vienlaikus LVC atgādina, ka grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt – uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants autoceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis.

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas. Satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija.

Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

LVC izveidota 2004.gada nogalē un pieder valstij. Uzņēmums pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām. LVC pārvalda vairāk nekā 20 000 kilometru valsts autoceļu.