Atpakaļ

Pievienotās vērtības radīšanai zvejas produktiem un resursu efektīvai izmantošanai būs pieejams piecu miljonu eiro atbalsts

Pievienotās vērtības radīšanai zvejas produktiem un resursu efektīvai izmantošanai būs pieejams atbalsts piecu miljonu eiro apmērā, liecina oficiālajā izdevumā “Latvijas vēstnesis” publiskotā Lauku atbalsta dienesta (LAD) informācija.

Atbalsts būs pieejams Eiropas Savienības Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda (EJZAF) un Programmas zivsaimniecības attīstībai 2021.-2027.gadam pasākuma “Resursu efektivitāte un pievienotās vērtības radīšana zvejas produktiem” trešajā kārtā.

Projektus varēs iesniegt no 2024.gada 15.jūlija līdz 13.decembrim. Projekti būs jāīsteno divu gadu laikā pēc iesnieguma apstiprināšanas.

Projekta iesnieguma sagatavošanas izmaksām un ar projekta sagatavošanu un īstenošanu tieši saistītajām izmaksām piemēros vienotās likmes un maksimālās likmes summas.

Projekta iesnieguma sagatavošanai attiecināmajām izmaksām noteikts, ja atbalstu izmantos pamatlīdzekļu iegādei, izmaksām no 150 001 eiro piemēros vienoto likmi 1,5% apmērā un maksimālā vienotās likmes summa būs 5000 eiro, bet izmaksām līdz 150 000 eiro piemēros vienoto likmi 1,5% ar maksimālo vienotās likmes summu 1500 eiro.

Savukārt, ja atbalstu izmantos būvniecībai un jaukta tipa projektu izveidei, izmaksām no 700 001 eiro piemēros vienoto likmi 0,5% apmērā un maksimālā vienotās likmes summa būs 5650 eiro, bet izmaksām līdz 700 000 eiro piemēros vienoto likmi 1,5% apmērā ar maksimālo vienotās likmes summu 4500 eiro.

Projekta sagatavošanai un īstenošanai attiecināmajām izmaksām noteikts, ja atbalstu izmantos būvniecībai un jaukta tipa projektu izveidei ar stacionāru pamatlīdzekļu iegādi, izmaksām virs 700 000 eiro piemēros vienoto likmi 2% apmērā un maksimālā vienotās likmes summa būs 35 000 eiro, bet izmaksām līdz 700 000 eiro piemēros vienoto likmi 3% apmērā ar maksimālo vienotās likmes summu 15 000 eiro.

Projektu iesniegumi jāiesniedz LAD elektroniskās pieteikšanās sistēmā.

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē valsts un Eiropas Savienības atbalstu laukiem, lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un zivsaimniecībai.