Atpakaļ

Piketā aktīvisti aicinās valsts amatpersonas un iedzīvotājus izrādīt solidaritāti ar Palestīnas iedzīvotājiem

Cilvēktiesību aktīvisti sestdien, 6.janvārī, plkst.12 piketā pie Ministru kabineta aicinās valsts amatpersonas un iedzīvotājus izrādīt solidaritāti ar Palestīnas iedzīvotājiem un paust nosodījumu Izraēlas veiktajai vardarbībai pret Gazā un Rietumkrastā dzīvojošajiem iedzīvotājiem, informēja kustībā “Par brīvu Palestīnu”.

Pēc piketa organizatoru paustā, akcijas mērķis ir

“vērst uzmanību uz vardarbību un kara noziegumiem, ko Izraēla veic Gazā un arī pārējā Palestīnas teritorijā”,

kā arī izrādīt solidaritāti un sēras par līdz šim Palestīnas un Izraēlas kritušajiem upuriem un viņu tuviniekiem.

Piketa dalībnieki aicina valsts amatpersonas, masu medijus un iedzīvotājus iestāties pret cilvēku, tai skaitā bērnu, ciešanām. Kustības pārstāvju ieskatā, Izraēlas atbildes reakcija uz 7.oktobra “Hamās” veikto uzbrukumu Izraēlā, kas ilgst vairāk nekā trīs mēnešus ir “nesamērīga un nepieņemama”.

Jau vēstīts, ka 7.oktobrī “Hamās” sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot vairāk nekā 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas.

Vēl aptuveni 240 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla uz “Hamās” uzbrukumu reaģēja, uzsākot Gazas joslas masveida bombardēšanu, bet vēlāk izvērsa arī sauszemes operāciju.

Saskaņā ar Izraēlas varasiestāžu rīcībā esošo informāciju “Hamās” gūstā Gazas joslā joprojām atrodas 133 ķīlnieki.

Novembra beigās pamiera laikā tika atbrīvoti 105 ķīlnieki apmaiņā pret 240 palestīniešu teroristu izlaišanu no Izraēlas cietumiem. Vēl četras sievietes un viens karavīrs no “Hamās” gūsta tika atbrīvoti pirms tam.