Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Pirmdiena daudzviet būs lietaina

Pirmdien Latvijā būs lietains laiks un vietām iespējamas arī stipras pērkona lietusgāzes, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognoze.

Naktī uz pirmdienu vietām Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, pūtīs lēns vējš, bet minimālā gaisa temperatūra būs +8…+13 grādi un dažviet veidosies migla. Arī Rīgā nakts sākumā uzlīs un gaiss atdzisīs līdz +12…+13 grādiem.

Dienā visā Latvijā būs mainīgs mākoņu daudzums, daudzviet lietus, vietām iespējamas stipras pērkona lietusgāzes. Pūtīs lēns vējš, kas pēcpusdienā piekrastē pastiprināsies no ziemeļu puses. Negaisa laikā vējš būs brāzmains. Gaisa temperatūra dienā būs +20…+25 grādi, bet vietām piekrastē – vien +18…+19 grādi.

Rīgā gaiss dienas vidū iesils līdz +24 grādu atzīmei, bet lietus svētdien nav gaidāms.

Latvijas austrumu daļā aizvien ir spēkā brīdinājums par augstu ugunsbīstamību mežos. Iedzīvotāji ir aicināti būt piesardzīgi mežu un krūmāju tuvumā un nekurināt ugunskurus, nelietot pirotehniku, nodzēst izsmēķus, nepieļaut viegli uzliesmojošu šķidrumu un priekšmetu nonākšanu mežā vai krūmājos.

Strādājot mežā vai krūmāju teritorijā, ir jāievēro ugunsdrošības noteikumi. Ja tiek pamanīta aizdegšanās, uzreiz ir jāziņo glābšanas dienestam.