Atpakaļ

Plāno rīkot piketu pret pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā

Šodien no plkst.9 līdz 10 pie Saeimas ēkas tiek plānots pikets pret pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Kā uzzināja Rīgas domē, pieteikumu pasākumam iesniegusi biedrība “Latvijas Krievu mācībvalodu skolu atbalsta asociācija”.

Pasākuma mērķis esot paust protestu par mazākumtautību vispārējās izglītības programmu izbeigšanu un aicināt nodrošināt mācības bērniem dzimtajā valodā.

Iecerēts, ka protesta akcijā piedalīsies 100 dalībnieki.

Par pasākuma rīkošanu savos sociālo tīklu profilos ir informējuši gan partijas “Saskaņa”, gan Latvijas Krievu savienības politiķi.

Piemēram Saeimas deputāts Igors Pimenovs sociālajā medijā “Facebook” norādījis, ka pāreja uz mācībām tikai latviešu valodā esot mērķtiecīga asimilācijas politika. Viņš esot pārliecināts, ka demokrātiskā Latvijā būtu jānodrošina vispārējās izglītības ieguve tādā valodā, kādā runā ģimenē.

Kā ziņots, pāreja uz mācībām tikai latviešu valodā notiks pakāpeniski, trīs gadu laikā. No šā gada 1.septembra izglītības process tikai valsts valodā tiks īstenots pirmsskolas izglītībā un pamatizglītības pakāpē 1., 4. un 7.klasē. No 2024.gada 1.septembra mācības tikai valsts valodā sāks 2., 5. un 8.klašu skolēni, bet no 2025.gada 1.septembra – pievienosies arī 3., 6. un 9.klases skolēni.

Jau pašlaik 1.-6.klašu skolēni latviešu valodā apgūst vismaz 50% no mācību satura, savukārt no 7. līdz 9. klasei – vismaz 80% apmērā, bet vidusskolas posmā jaunieši latviešu valodā apgūst visus mācību priekšmetus. Vienlaikus pirmsskolas un pamatizglītības pakāpē mazākumtautību skolēni interešu izglītības programmā varēs apgūt mazākumtautību valodu un kultūrvēsturi.