Atpakaļ

Policija aizturējusi vienu no Latvijā ietekmīgākajiem narkotiku izplatītājiem

Valsts policijas darbinieki šomēnes Rīgā, Pļavnieku mikrorajonā, pakaļdzīšanās laikā ir aizturējuši, pēc policijas aplēsēm, vienu no ietekmīgākajiem narkotiku izplatītājiem Latvijā, informēja policijā.

Oktobrī tika sākts kriminālprocess par to, ka Rīgā notiek narkotisko un psihotropo vielu realizācija lielā apmērā, un bija zināms, ka vīrietis, kas ar to nodarbojas, ir viens no Latvijas ievērojamākajiem narkotisko un psihotropo vielu izplatītājiem.

Šomēnes likumsargi minēto 1974.gadā dzimušo vīrieti aizturēja noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdī, proti, kad viņš no sava konspiratīvā slēpņa Rīgā, Pļavnieku mikrorajonā, nesa ārā narkotisko vielu.

Aizturēšana nenotika bez starpgadījumiem – pamanot policistus, persona iesēdās automašīnā un centās bēgt. Taču policisti ar dienesta automašīnu nobloķēja viņam ceļu.

Saprotot, ka ar automašīnu aizbēgt neizdosies, viņš izlēca no spēkrata un centās aizskriet, taču policisti viņu drīz vien aizturēja.

Aizturētais vīrietis jau iepriekš ir sodīts par dažāda veida noziegumu izdarīšanu.

Veicot vairākas kratīšanas dažādās adresēs, tostarp konspiratīvajās adresēs, narkodīlera dzīvesvietā un automašīnās, tika atrasti un atsavināti aptuveni 52 kilogrami marihuānas, puskilograms kokaīna, 10 litri oksibuterāta, 2000 MDMA tabletes un ap 50 gramiem amfetamīna.

Kopējā izņemto vielu vērtība nelegālajā tirgū varētu sasniegt 500 000 eiro līdz 800 000 eiro atkarībā no tā, vai to pārdod mazumtirdzniecībā vai vairumtirdzniecībā.

Tāpat izņemta 2020.gada izlaiduma automašīna “BMW X5”, mikroautobuss “Renault Trafic” un gandrīz 3000 eiro skaidras naudas, kas, visticamāk, iegūta noziedzīgā ceļā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 4.biroja 1. nodaļas priekšnieks Andrejs Maslovs uzsvēris, ka, pēc policijas aplēsēm, šis narkodīleris savu noziedzīgo biznesu bija izvērsis sevišķi plaši.

“Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šī persona tirgojusi narkotikas saviem klientiem lielā apmērā – parasti sākot ar kilogramu, ja mēs runājam par marihuānu, un viņam bija plašs klientu loks”, norādījis Maslovs.

Minētajam vīrietim par šādu noziegumu draud brīvības atņemšana no pieciem līdz 15 gadiem un mantas konfiskācija.

Aizdomās turētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.