Atpakaļ

Policija Rīgas un Zemgales reģionos kratīšanās atradusi miljoniem cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļu markām

Valsts policija Rīgas un Zemgales reģionos kratīšanās atradusi 4,1 miljonu cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām, kā arī bez tām, informēja policija.

Policija veica desmit kratīšanas saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu apriti Rīgas un Zemgales reģionos.

Noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī tika aizturētas trīs personas – 1991.gadā un 1971.gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1951.gadā dzimusi sieviete, kuri Rīgas un Zemgales reģiona teritorijā realizācijas nolūkā uzglabāja cigaretes bez Latvijas nodokļu akcīzes markām.

Neatliekamības kārtībā veicot kratīšanas piecās automašīnās un piecos nekustamajos īpašumos, likumsargi atrada un atsavināja 4 127 000 dažādu marku cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām un bez tām.

Patlaban personām piemērots aizdomās turēto statuss. Vienai personai piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet divām personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Ja izņemtās cigaretes būtu nonākušas “melnajā” tirgū, to vērtība būtu vairāk nekā 400 000 eiro.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka cigaretes bija paredzēts realizēt Rīgas un Zemgales reģionos. Divas aizturētās personas jau iepriekš bija nonākušas policijas redzeslokā gan par analoģisku, gan par cita veida noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija par personām un faktiem saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu un alkohola apriti, policija aicina informēt likumsargus, rakstot e-pastu: “krpp3b1n@riga.vp.gov”.lv vai nosūtot iesniegumu elektroniski portālā “Latvija.lv”, izmantojot e-adresi, vai arī iesniedzot to tuvākajā Valsts policijas iecirknī.