Atpakaļ

Policijas aizturēta organizēta grupa ilgstoši nodarbojusies ar sintētisko opioīdu realizāciju Latvijā

Valsts policija aizturējusi organizētu grupu, kura pēc iepriekš noteiktas shēmas ilgstoši nodarbojās ar sintētisko opioīdu realizāciju Latvijā, aģentūru LETA informēja policija.

Policijas rīcībā esoša operatīvā informācija deva pamatu šī gada pavasarī ierosināt kriminālprocesu aizdomās par iespējamu narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu realizācijas nolūkā un realizāciju lielā apmērā organizētā grupā.

Policija, veicot virkni speciālo izmeklēšanas darbību, atklāja organizētu grupu, kura pēc iepriekš noteiktas shēmas ilgstoši nodarbojās ar sintētisko opioīdu realizāciju Latvijā.

Izmeklēšanas laikā gūtā informācija liecina, ka šīs noziedzīgās grupas līderis un visas grupas darbības koordinators ir kāds 1981.gadā dzimis vīrietis, kurš jau atradās ieslodzījumā saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Turpinot izmeklēšanu, 28.jūnijā aizdomās par noziedzīgo nodarījumu policija aizturēja piecas personas, kā arī veica vairākas sankcionētas kratīšanas gan personu dzīves vietās, gan transportlīdzekļos, tostarp arī pie personas, kura atradās ieslodzījumā. Kratīšanas laikā atrasti un izņemti ap 300 gramiem karfentanila un 500 grami marihuānas. Piemēram, karfentanila vidējā vērtība melnajā tirgū varētu būt vērtējama ap 60 000 eiro.

Izņemtajām vielām noteikta ekspertīze precīzai to sastāvu un apjomu noteikšanai. Tāpat arī veikto procesuālo darbību laikā kopumā izņemti finanšu līdzekļi 27 000 eiro apmērā, kriptovalūtas maciņš, dažādi datu nesēji, mobilie tālruņi, SIM kartes un citi priekšmeti, kam var būt pierādījumu nozīme izmeklēšanā.

Kriminālprocesā piecām personām piemērots aizdomās turēto statuss – 1957.gadā dzimušam vīrietim un 1981.gadā dzimušajam grupas līderim, arī 1958.gadā dzimušai sievietei un divām 2003.gadā dzimušām jaunietēm.

Vēl vienai personai, 1984.gadā dzimušai sievietei, piemērots statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Diviem no aizdomās turētajiem šobrīd ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet pārējiem – ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.