Atpakaļ

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas aktualitātes

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieki, balstoties uz policijā iesniegtu iesniegumu, soda personu, kura piepelnījās pārdodot elektroniskās smēķēšanas iekārtas jauniešiem.

27.jūnijā Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā tika saņemts iesniegums no kādas personas, kura konstatēja, ka viņas nepilngadīgais bērns pie sevis glabā elektronisko smēķēšanas ierīci, ko esot iegādājies no kāda vīrieša. Kā skaidroja pats nepilngadīgais, jauniešu vidū popularitāti guvis kāds vīrietis, kurš jauniešiem, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, sagādā elektroniskās cigaretes un citas ar šo ierīci saistītas lietas, par pirkumu pieprasot naudas summu, kas nosedz smēķēšanas iekārtas izmaksas un 1 līdz 2 eiro kā samaksu par padarīto darbu. Lai iegūtu vēlamo preci, telefoniski tiekot sarunāta tikšanās kāda lielveikala teritorijā. Kā norāda nepilngadīgais, viņš esot sastopams arī jauniešu vidū iecienītā vietnē “Snapchat”.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas nepilngadīgo lietu nodaļas darbinieki, regulāri veica pastiprinātu konkrētā lielveikala teritorijas uzraudzīšanu, kurā, kā minēja nepilngadīgais bērns, tiek veikts pirkums un prece nodota jauniešiem. 5.jūlijā ap pulksten 15:50, Pašvaldības policijas darbinieki ievēroja kādu personu, kura atbilda sniegtajam aprakstam un foto attēlam, kas iegūts no “Snapchat” vietnes. Mirklī, kad aizdomās turamais ievēroja policijas klātbūtni, nekavējoties pameta tirdzniecības telpas, taču tika sastaps netālu no lielveikala. Veicot kontroles zvanu no Pašvaldības policijas darbinieka privātā mobilā telefona uz iesniegumā norādīto telefona numuru, ko sniedza nepilngadīgais bērns, apstiprinājās fakts, ka telefona numurs pieder minētajam vīrietim. 1976.gadā dzimušais vīrietis atzina, ka ir iegādājies elektroniskās smēķēšanas cigaretes – veipus, elektrisko smēķēšanas iekārtu baterijas un smēķēšanai paredzētos nikotīnu saturošus uzpildes tvertnes šķidrumus, taču neesot zinājis, ka tās nedrīkst nodot nepilngadīgām personām.

Vīrietim paredzēta administratīva atbildība pēc Bērnu tiesību aizsardzības likuma 48.panta ceturtās daļas, kur noteikts, ka par bērna iesaistīšanu alkoholisko un enerģijas dzērienu vai bezdūmu tabakas izstrādājumu lietošanā, kā arī smēķēšanā vainīgā persona saucama pie likumā noteiktās atbildības. Bērnu tiesību aizsardzības likuma 79.panta otrā daļa nosaka, ka par bērna iesaistīšanu smēķēšanā, alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošos vielu lietošanā piemēro naudas sodu no septiņām līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām.