Atpakaļ

Pateicoties aculieciniekiem, policisti Liepājā aiztur iereibušu vīrieti ar pneimatisko ieroci

19.oktobrī pulksten 06.25 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Liepājā, Zemnieku ielā pie diviem vīriešiem atrodas ierocim līdzīgs priekšmets. Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona amatpersonas nekavējoties ieradās notikuma vietā, kur sastapa vīrieti – liecinieku, kurš izskaidroja policistiem, ka redzējis, kā vienam vīrietim aiz bikšu jostas ir aizbāzts ierocis. Noskaidrojot, ka otrs aculiecinieks seko vīriešiem, likumsargi uzturēja komunikāciju ar vīrieti, noskaidroja vīriešu iespējamo atrašanās vietu un devās personas aizturēt.

Vīrieši tika aizturēti 06.30 un pie vienas no personām atradās pneimatiskais ierocis. Liecinieki paskaidroja, ka abas personas atradās degvielas uzpildes stacijas teritorijā un vāca pudeles ar depozīta marķējumu. Viens no vīriešiem piegājis prasīt cigaretes, ko aculiecinieki iedevuši. Vīrietis esot pagriezies, ar žestiem norādījis, lai vīrieši neizpauž nevienam to, ka viņam mugurpusē aiz jostas atrodas ierocis, pēc kā vīrieši par redzēto informēja Valsts policiju un viens no aculieciniekiem sekoja abiem vīriešiem Raiņa parkā.

Likumsargi veica alkohola pārbaudi aizturētā vīrieša izelpā un konstatēja, ka viņš atradies 2,18 promiļu reibumā. Pneimatiskais ierocis tika konfiscēts un Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas pret vīrieti uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par pneimatiskā ieroča nēsāšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles. Saskaņā ar ieroču aprites likumu, par šādu pārkāpumu ir paredzēts naudas sods no 1000 – 2000 eiro, atņemot lielas enerģijas pneimatiskā ieroča iegādāšanās, glabāšanas un nēsāšanas tiesības uz laiku no viena gada līdz trim gadiem

Valsts policija izsaka pateicību vīriešiem, kuri rīkojās atbildīgi un informēja policiju par redzēto, kā arī par vīriešu atrašanās vietu.