Atpakaļ

Valsts policija Ventspilī aptur autovadītāju, kurš traucās ar ātrumu 132 kilometri stundā

2022.gada 30.decembrī ap pulksten 23.40 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, veicot satiksmes uzraudzību Ventspilī, Kaiju ielā fiksēja automašīnu “Volkswagen Passat”, kuras vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 50 kilometri stundā, traucās ar ātrumu 132 kilometri stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 82 kilometriem stundā.

Vadītājs automašīnā nebija viens, tajā atradās arī pasažieris, tādējādi šoferis apdraudēja ne vien savu, bet arī drauga veselību un dzīvību.

Pret ātrumpārkāpēju uzsākts administratīvā pārkāpuma process par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem un kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar 519. vai 555. ceļa zīmi “Apdzīvotas vietas sākums” vai ar 533. ceļa zīmi “Dzīvojamā zona”.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par šādu administratīvu pārkāpumu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 540 līdz 680 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz 12 mēnešiem. Šajā gadījumā jaunietis savu vainu atzina. Viņam tika piemērots 540 eiro liels naudas sods un tiesību izmantošanas aizliegumu uz 12 mēnešiem.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.