Atpakaļ

2023.gada budžeta prioritāte – valsts iekšējā drošība

Ministru kabinets šodien apstiprināja priekšlikumus 2023.gada valsts budžetam, kā arī budžeta ietvaram 2023.-2025.gadam, paredzot nozīmīgus papildu līdzekļus jaunām valdības prioritātēm 710 miljonu € apmērā.

Būtisks finansējums turpmākos gadus paredzēts ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādei, jo Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) autoparks ir būtiski nolietots, un to ir nepieciešams atjaunot. 2023.gadā tam ir atvēlēti vairāk nekā 23 miljoni eiro, 2024.gadā – 78 miljoni, 2025.gadā – 65 miljoni. Trijos gados kopumā šim mērķim paredzēti 166,3 miljonus eiro.

Ņemot vērā ģeopolitiskos riskus, kā arī notikumus uz Latvijas – Baltkrievijas robežas, austrumu robežas infrastruktūras izveidē budžetā paredzēti 77,6 miljoni trijos gados. Šogad robežas infrastruktūrā tiks ieguldīti 23,8 miljoni eiro.

Lai turpinātu VUGD infrastruktūras un materiāltehniskās bāzes modernizāciju katastrofu pārvaldības centru izveidei tuvākajos trīs gados paredzēti 103,2 miljoni eiro.

Katastrofu pārvaldības centri ir pēc tipveida projektiem būvēti VUGD depo, kuros varēs izvietot arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts policijas, kā arī citu iekšlietu dienestu un iestāžu struktūrvienības.

Šādu katastrofu pārvaldības centru izveides mērķis ir nodrošināt vienlīdz efektīvu, ātru un kvalitatīvu katastrofu pārvaldībā iesaistīto dienestu darbu visā Latvijas teritorijā, uzlabojot reaģēšanā un katastrofu pārvaldībā iesaistīto dienestu sadarbību un koordināciju.

Lai uzlabotu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes struktūrvienību darba apstākļus, paredzēts finansējums darba videi atbilstošu telpu ierīkošanai E.Birznieka-Upīša ielā un Mūkusalas ielā. 2023.gadā šim nolūkam paredzēts viens miljons eiro.

Jau iepriekš ir lemts, ka 2023.gada budžetā 24 miljonus piešķirs arī amatpersonu ar dienesta pakāpēm mēnešalgu palielinājumam. Trijos gados kopā tie ir 72 miljoni eiro