Atpakaļ

Turpinās iztiesāt Lemberga strīdu ar Saeimu un valdību

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.10.30 turpinās skatīt koruptīvos noziegumos apsūdzētā Ventspils domes deputāta un bijušā Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) strīdu ar Saeimu un Ministru kabinetu par morālā kaitējuma atlīdzināšanu,  noskaidroja tiesā.

Kā vēstīts, Satversmes tiesa (ST) par neatbilstošu valsts pamatlikumam pasludināja normu, kas liedz personām, kuras izcieš brīvības atņemšanas sodu, piedalīties pašvaldību vēlēšanās.

Lembergs apstiprināja, ka viņš tiesā ir vērsies pret Ministru kabinetu, Rīgas apgabaltiesu un Saeimu, jo šīs institūcijas viņam nenodrošināja iespēju piedalīties pašvaldību vēlēšanās, kas notika 2021.gada 5.jūnijā.

“Es vēlos, lai atbildīgās amatpersonas man publiski atvainojas par liegumu īstenot Satversmes 101.panta otrās daļas pirmajā teikumā garantētās tiesības piedalīties pašvaldības domes vēlēšanās, balsojot,” skaidroja Lembergs.

Pagājušā gada jūnijā Lembergs atradās apcietinājumā, un viņam netika nodrošināta iespēja piedalīties pašvaldību vēlēšanās, balsojot apcietinājuma vietā vai tikt konvojētam uz vēlēšanu iecirkni.

Kā vēstīts, Lembergs pašvaldību vēlēšanās kandidēja no partijas “Latvijai un Ventspilij” un tika ievēlēts ar 6536 balsīm. Viņš no vēlētājiem ieguva 2526 plusus un 552 svītrojumus.

Lembergs aprīļa sākumā nosūtīja vēstuli valsts amatpersonām, kurā prasīja publiski rakstveidā atvainoties par aizliegumu viņam piedalīties pašvaldību vēlēšanās.

Vēstuli Lembergs nosūtījis Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (NA), tieslietu ministram Jānim Bordānam (K), Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniekam Dmitrijam Kaļinam, Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājai Kristīnei Bērziņai un Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājai Daigai Vilsonei.

IeVP rakstiski atvainojās Lembergam par pārvaldes lēmumu, ar kuru viņam liegts piedalīties pašvaldību vēlēšanās.