Atpakaļ

Popes estrādē notiks Ventspils novada Barikāžu dalībnieku atceres vakars

Šogad aprit 31 gads kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kas pulcēja plašas ļaužu masas no visas Latvijas. Arī no plašā Ventspils novada. Lai atcerētos šos notikumus, Ventspils novada Popē tās estrādē 20. janvāra vakarā notiks Barikāžu laika dalībnieku atceres vakars, portālam Kuramo.lv pastāstīja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne.

Pasākumā, kas sāksies plkst. 19, piedalīsies pārstāvji no visa novada. Degs ugunskuri, skanēs atmiņu stāsti un dziesmas. Notikumā muzicēs Ugāles pūtēju orķestra mazais sastāvs, muzikanti Kaspars Petmanis, kā arī duets Indra & Normunds.

Pasākumu organizē Ventspils novada kultūras darbinieces. Idejas autore ir Usmas tautas nama vadītāja Elana Jurgena. Viņa kopā ar kolēģēm vēlas godināt tos, kuri pirms 31 gada no Ventspils rajona devās uz Rīgu, lai sargātu galvaspilsētu kopā ar cilvēkiem no visas Latvijas.

Pasākums notiks “zaļajā” režīmā, tātad, ieeja estrādē tikai ar sadarbībspējīgu sertifikātu. Pārējie varēs vērot pasākumu no estrādes kalngales.

Autors: Kuramo.lv / Foto: Publicitātes foto

20. janvārī Popē tiks piepildīta barikāžu notikumu atmiņu lāde. Tajā saguls nevardarbīgās pretošanās kustības dalībnieku sacītais par 1991. gada sākumu. Atmiņas pēc tam apkopos, lai tās būtu pieejamas visiem. Pasākuma “Plecu pie pleca” rīkotājas aicina barikāžu dalībniekus no visa novada ierasties Popē, lai atcerētos atmodas laiku un pakavētos atmiņās par vēsturiskajiem norisēm.