Atpakaļ

Porziņģis: Klubam teicu, ka vēlos būt kopā ar izlasi

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis savam jaunajam klubam Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Bostonas “Celtics” teicis, ka vēlas būt kopā ar izlasi Pasaules kausa finālturnīrā, sarunā ar Latvijas Televīzijas raidījumu “Sporta Studija” atklāja Porziņģis.

Latvijas vīriešu basketbola izlase trešdien ieradās Pasaules kausa pirmā posma mājvietā Džakartā un ar valstsvienību bija arī Porziņģis un Jānis Strēlnieks, kuri gan traumu dēļ nespēlēs finālturnīrā.

“Nav ideālais scenārijs, kādu es iztēlojos, taču, kā ir – tā ir. Gribēju būt kopā ar komandu un, dodoties līdzi, turpināšu savu atlabšanas procesu. Nedaudz palīdzēšu arī Žanim Peineram, būšu viņa labā roka,” stāstīja Porziņģis.

Latvijas basketbolistam tika konstatēts pēdas audu iekaisums. Šādu traumu Porziņģis guvis pirmo reizi karjerā un lielākoties tā par sevi liek manīt pēc slodzēm. “Celtics” prognozēja, ka traumas izārstēšana ilgs četras līdz sešas nedēļas, un basketbolists varēs kopā ar jauno komandu sākt gatavošanos gaidāmajai NBA sezonai.

“Sekoju atlabšanas plānam un sajūtas ir labas, taču neesmu tādā formā, lai trenētos un spēlētu uz visiem 100%. Sezonas sākumā visam vajadzētu būt kārtībā. Komanda gribēja, lai dodos uz Bostonu, kur turpinātu atveseļošanās procesu, bet es teicu, ka man ir svarīgi būt kopā ar izlasi. Viņi manu lēmumu cienīja un atbalstīja,” par savu atrašanos Džakartā stāstīja Porziņģis.

Pasaules kausa finālturnīrs no 25.augusta līdz 10.septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās. Latvijas izlase apakšgrupas spēles, kurās tiksies ar Franciju, Kanādu un Libānu, aizvadīs Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā.